Kdz. Ereğli Belediyesi Ozon Tesisi, Kasım Ayında Hizmete Giriyor

BAŞKAN POSBIYIK: SUDA KOKU VE TAT KAYBI YAŞANMAYACAK

Kdz. Ereğli’nin gelecek 50 yıl su sorununu Süleymanbeyler İçme Suyu Arıtma Tesisi ile ortadan kaldıran Kdz. Ereğli Belediyesi, kuraklık dönemlerinde yaşanabilecek koku ve tat kaybını da ortadan kaldırmak için Ozon Tesisi kuruyor. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tesisin kapılarını basın mensuplarına açtı ve Kasım ayında tesisin hizmet vermeye başlayacağını müjdeledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Süleymanbeyler İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde kurulan Ozon Tesisi’nde sona gelindi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kuraklık dönemlerinde suda yaşanabilecek tat ve koku kaybının önüne geçecek Ozon Tesisi’nin kapılarını basın mensuplarına açtı.

Köylere ve verilme töreninin ardından Süleymanbeyler’deki Arıtma Tesisi’ne giden Başkan Posbıyık, Kasım ayında tesisin hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Ozonlama tesisinin kurulmasıyla Ereğli’nin içme suyu kalitesi daha da artacak özellikle kuraklık dönemlerinde yaşanan koku ve tat kaybı giderilecek. Şimdi biz bu tesisi yaptıktan sonra çıkar buna da  ‘Bizim hizmetimiz’ derler. Desinler hiç önemi yok. Yeter ki Ereğli’ye bir şey kazandıralım. Bir bölümünde ozonlama jeneratörü var; parçaları İtalya’dan geldi. Diğer bölüm ozonlama bölümü… Regülatörlerle suya karıştırılacak bölüm… İnşaatı bitti, Ekim ayında testleri yapılacak, Kasım ayında da hizmete girecek. Ereğlimize hayırlı uğurlu olsun.”

Başkan Halil Posbıyık’ın Ereğli ve Alaplı’daki basın mensuplarıyla birlikte gerçekleştirdiği programa, Başkan Halil Posbıyık’ın eşi ve Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve muhtarlar da katıldı. İnceleme programının sonunda Ozon Tesisi’nin önünde hatıra fotoğrafı çekildi. 

 

Yan Görsel

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Yukarı Çık.