Başkan Posbıyık, Festival Sanatçılarını Açıkladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’ne katılacak sanatçıları açıkladı. Bu yıl festivali 4 güne çıkardıklarını söyleyen Başkan Posbıyık, 21 Temmuz’da Folklor Gösterilerinin olacağını, 22 Temmuz’da Sefo, Gülşen ve Edis’in, 23 Temmuz’da Melek Mosso ve Haluk Levent’in, 24 Temmuz akşamı Madrigal, Koray Avcı ve Yıldız Tilbe’nin sahne alacağını açıkladı.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 21-22-23-24 Temmuz tarihlerinde yapılacak 22. Sevgi, Barış, Dostluk  Festivali’nde yer alacak etkinlikler için ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları ve basın mensuplarıyla bir araya geldi, festivale katılacak sanatçıları açıkladı.
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Posbıyık, bu yıl festivali 4 güne çıkardıklarını, 21 Temmuz’da Ulusal ve Uluslar arası Folklor gösterileriyle festivalin başlayacağını söyledi. Başkan Posbıyık, 22 Temmuz’da Sefo, Gülşen ve Edis’in, 23 Temmuz’da Melek Mosso ve Haluk Levent’in, 24 Temmuz akşamı Madrigal, Koray Avcı ve Yıldız Tilbe’nin sahne alacağını açıkladı.

STK’LAR 25 MAYIS’A KADAR GÖRÜŞ BİLDİRECEK

Toplantıda katılımcılara görüş ve fikirlerini soran Başkan Halil Posbıyık, şunları söyledi:
“Festival hazırlıkları iyi bir noktaya geldi. 1994 yılında başladık festivale. O günden beri hep söylüyorum. Bu festival benim değil, tüm Ereğli halkının... Amacımız kentimizi en iyi şekilde tanıtmak… İlçemizdeki STK’larla festival öncesi bu toplantıyı o nedenle yapıyoruz. Sizlerin de görüşlerini, fikirlerini alıyoruz. Bu yıl yine çok güzel bir festival yapacağız. Pandemi nedeniyle insanlar festivali özledi. Sosyalleşmeyi özledi. En iyi festivali yapmak için tüm gayretimizi gösteriyoruz.”
Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, festival programında yer alacak konularla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

 

 

 

Yan Görsel

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Yukarı Çık.