Başkan Posbıyık’ın Koltuğuna Çocuk Başkan Bade Oturdu

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu Erdemir İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Bade Baylan’a devretti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 1933'te Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, çocukları makama kabul etmesiyle başlayan, günümüzde devlet memurlarının makamlarına çocukların geçmesi şeklinde devam eden geleneği sürdürdü. Belediye Başkanlığı koltuğunu Erdemir İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Bade Baylan’a devretti.

Okul Müdürü İlker Kıbrıs ve sınıf öğretmeni Yeşim Çiftçi ile birlikte makama gelen Bade Baylan, Başkan Posbıyık’a çiçek takdiminin ardından koltuğa oturdu. Baylan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, kentteki tüm çocukları Kdz. Ereğli Belediyesi’nin İnönü Parkı’nda düzenleyeceği 23 Nisan şenliklerine davet etti.

Belediye Başkan Yardımcılarıyla görüşen Çocuk Başkan, Erdemir İlkokulu’na spor alanı yapılması için talimat verdi.

Başkan Halil Posbıyık, devir-teslim töreninde Çocuk Başkan Bade Baylan’a, Belediye Başkanlığında başarılı olmanın sırrını anlattı. Posbıyık, “Bizim sloganımız sevgi, barış, dostluk. Önce her şey sevgiyle başlıyor. Bana rakip dayanmıyor ama sen çıkarsan karşıma rakip olabilirsin. Bana niye rakip dayanmıyor, bilgiyle insan sevgisini beraber yürüttüğüm için. İnsanlara dokunduğum için. Onlara elimden geldiği kadar buradaki imkanlarla yardımcı olduğum için. Herkesi dinlediğim ve dertlerine ortak olduğum için. Güler yüz gösterdiğim için. Samimiyet gösterdiğim için 5 dönem üst üste belediye başkanı oldum. Bütün hedeflerini gerçekleştirmeni ve mutlu bir hayat diliyorum. Başarılı olacağına eminim. Öğretmenlerini iyi dinlemelisin. Sevgiyle dolusun zaten. Aynı zamanda derslerine çok çalışırsan, sosyal hayatın da içerisinde olursan başarının önünde hiçbir güç duramaz“ diye konuştu.

Başkan Posbıyık, koltuğunu devrettiği Baylan’a çeşitli hediyeler takdim etti.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.