“Şehir” Adlı Oyun Tiyatroseverlerle Buluştu

Yönetmenliğini Dr. Barbaros Andiç’in yaptığı, Şehir adlı oyun Tatoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Kdz. Ereğli Belediyesi ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Konservatuvarı’nın işbirliği kapsamında tiyatroseverlerle buluşan oyun, büyük ilgiyle izlendi.

Kdz. Ereğli’de kültürel etkinlikler artarak sürüyor. Kdz. Ereğli Belediyesi ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Konservatuvarı’nın işbirliği kapsamında Tatoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Şehir” adlı oyun ilgiyle izlendi.

Yönetmenliğini Dr. Barbaros Andiç’in üstlendiği Şehir’in oyuncuları; Elif Çamcı, Huseyn Sharifov ve Doğukan Karataş’tı.

Çağdaş Yunan oyun yazarlarından Laula Anagnostaki’nin yazdığı “Şehir” adlı oyun, 2. Dünya Savaşı sonrasında gündelik yaşamdan bunalmış bir çiftin ilginç insan ilişkilerini konu alıyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur oyun bitiminde yaptığı kutlama konuşmasında, tiyatro ekibine teşekkür ederek, ortak çalışmaların Mayıs ayı sonuna kadar planlandığını, pek çok konser ve tiyatro etkinliğinin Ereğli halkıyla buluşacağını söyledi. Daha sonra yönetmen, oyuncular ve ekibe teşekkür belgeleri sunuldu. Kadın Gücü Kooperatifi Başkanı Neriman Posbıyık, oyuncuları temsilen Elif Çamcı’ya çiçek takdim etti ve kutladı.

Ardından, Ereğli Cumhuriyet Savcısı Engin Kırboğa, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’in katılımıyla oyuncularla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Ereğli halkının yoğun katılımıyla izlenen oyuna, belediye meclis üyeleri, Ereğlili sanatçılar ve sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

 

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Yukarı Çık.