Başkan Posbıyık, Romacted Projesi’nin İkinci Aşamasını Onayladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Avrupa Birliği/Avrupa Konseyi’yle yürütülen Roman vatandaşların desteklenmesine ilişkin ROMACTED Projesi’nin ikinci fazı mutabakat metnini onayladı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Avrupa Birliği-Avrupa Konseyi bünyesinde sürdürülen “Yerel düzeyde iyi yönetişim uygulamalarının yaygınlaştırılması ve Roman vatandaşların güçlendirilmesinin desteklenmesi”ne ilişkin ROMACTED projesinin ikinci aşaması için mutabakat metnini imzaladı.

Başkanlık makamında düzenlenen imza törenine ROMACTED II Türkiye Koordinatörü ve Sıfır Ayrımcılık Derneği Başkanı Elmas Arus, Avrupa Konseyi Ankara Ofisi ROMACTED II Proje Yetkilisi Defne Acar, Sıfır Ayrımcılık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mine Karakuş, ROMACTED programı Kdz. Ereğli kolaylaştırıcısı Goncagül Gümüş katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş ve belediye temsilcileri de törene katıldı.

Başkan Posbıyık, mutabakat metnini imzaladı. Roman vatandaşların desteklenmesine ilişkin projenin Ereğli’de başarıyla devam edeceğini söyleyen Posbıyık, “Belediyemiz bugüne kadar üzerine düşen sorumlulukları başarıyla yerine getirdi, bundan sonraki ikinci aşama için de her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.  

Proje ortaklığı yapan belediyeler; Akhisar, Canik, Edirne, Kdz Ereğli, Gaziantep, Gömeç, İstanbul Büyükşehir, Konak, Muratlı, Şişli ve Uzunköprü…

 

Yan Görsel

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.