Dünya Otizm Gününde Özel Çocuklar İçin Atölye

ÇOCUKLAR İÇİN AYRICA YARATICI YOLCULUK VE CAM BOYAMA ATÖLYELERİ VAR

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’nin Nisan ayı programı belli oldu. 2 Nisan Dünya Otizm Günü’nde özel çocuklar için atölye çalışması yapılacak. Atölye, ZBEÜ Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’yle işbirliği çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Nisan ayında ayrıca çocuklar için Yaratıcı Yolculuk ve Cam Boyama etkinlikleri var. 23 Nisan’da büyük bir şenlik için hazırlıklar yapılıyor.

Oyuncak Evi’nin Nisan 2022 atölye programı şöyle:

2 Nisan Cumartesi

Saat: 11.00 – 12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (4-9)

Konu: Özel Çocuklarla Buluşuyoruz

Eğitmen: Dr. Buket Kısaç Demiroğlu

(ZBEÜ Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi)

Dünya Otizm Günü’nde atölyemizi özel çocuklara ayırdık. Bu atölyede uzman eğitmenlerin gözetiminde grup etkinlikleri planladık. Uygun müzik ve oyunlar atölyenin parçası olacak. Sayıların dünyasında dolaşıp, ritim çalışmaları yapacağız. İsteyenler için yüz boyama etkinliğimiz de var.

(Bu çalışma ZBEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi’yle işbirliği çerçevesinde gerçekleşmektedir)

9 Nisan Cumartesi

Saat: 11.00 – 12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (8-10 )

Konu: Yaratıcı Yolculuk

Eğitmen: Melih Can Tanrıkulu

Yaratıcı Drama Uzmanı

Bu atölyede çocuklarla eğlenceli ve öğretici bir yolculuğa çıkacağız. İçinde drama da var, oyunlar da… Fark edeceğiz, karşılaştıracağız, kendimizi ifade etmenin keyifli yollarını deneyeceğiz. Çizip boyadığımız görseller dramaya eşlik edecek. Yolculuğumuz, oyuncaklardan kendimize, kendimizden oyuncaklara olacak.

16 Nisan Cumartesi

Saat: 11.00-12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (5-9)

Konu: Cam Boyama

Eğitmen: Parya Başkurt

Vitray ve Cam Boyama Sanatçısı

Bu atölyede camın ve vitrayın renkli dünyasında buluşuyoruz. Kendi tasarımlarımızı ortaya koyup rengarenk, eğlenceli çalışmalar yapıyoruz. Cam bardaklarımıza kendi desenlerimizi çizip, kesip, yapıştırıp, boyuyoruz. Küçük kavanozlar rengarenk kalemlikler oluyor. Cam eşyalarımızı çocuk sanat eserine dönüştürüyoruz.
(Bu atölye için KALIN düz cam bardak, kalemlik olabilecek boyutta küçük-orta boy cam kavanoz, istenirse düz cam tabak getirmeniz gerekmektedir.)

23 Nisan Cumartesi

Bugün hepiniz davetlisiniz.

Tüm çocuklar için şenliğimiz var!

Oyuncak Evi’nin Bahçesi ve İnönü Parkı o gün size ayrılacak.

Büyük sürprizlere hazır olun

23 Nisan’da bütün çocuklarla birlikteyiz.

(Program saati ve ayrıntılar daha sonra açıklanacak)

Atölye çalışmalarından yararlanılabilmesi için velilerin 0372 310 01 44 No’lu telefonla arayıp form doldurması ve imzalaması gerekiyor.

Veliler atölye sırasında çocukları teslim edecekler. Atölye bitiminde çocuğu teslim alacak kişinin kimlik bilgileri önceden Oyuncak Evi yönetimine iletilecek ve kimlik gösterildikten sonra çocuklar teslim edilebilecek.

Atölyeler pandemi koşulları nedeniyle en fazla 15 kişiyle sınırlı olacak. Talebin yoğun olması durumunda yeni tarihler belirlenecek.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.