Başkan Posbıyık’tan Belediyespor Kulübüne Maddi, Manevi Destek Çağrısı

“SADECE FUTBOL KULÜBÜ DEĞİLİZ,

12 BRANŞTA 900 SPORCUMUZ VAR”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü’nün 12 branşta 900 sporcu ile mücadele ettiğini belirterek maddi ve manevi destek çağrısında bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediyespor Kulübü’ne destek çağrısı yaptı. Posbıyık, Belediye Meclis toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Spor kulübümüz var. Sanki Ereğli Belediyespor’a futbol kulübü olarak bakıyorlar; biz futbol kulübü değiliz. Biz spor kulübüyüz. Bizim, tam 12 tane branşımız var. 900’e yakın sporcumuz var. Erkek futbol takımımız var. Şu anda şampiyonluk mücadelesi veren bir futbol takımımız var. Kadın futbol takımımız var. Türkiye’de kadın futbol takımının tohumları Şalvarspor Alyazmalıspor ile atılmıştır. Lige davet edildik ve Türkiye’nin her tarafından Fenerbahçe Beşiktaş dahil buradan çıkan kızlarımız var, futbolcu olarak. O dönem evlere gidip kızlarınızı futbola verin, diye yalvarırdım. Halil Posbıyık teminatı derdim, takıma alırdım kızları... Milli futbolcu olunca öğretmen olacaksınız, sosyal hayatınız gelişecek, derdim. Ece Amerika’da, Ebru Antep’te, Berna Beşiktaş’ta... Takımımızda da kızlarımız halen oynuyor.

Paravoley Voleybol takımı var. Yurt içinde ve yurt dışında şampiyonluklar var. Önümüzdeki günlerde belli olacak, Avrupa şampiyonası gümüş lig kentimizde oynanacak. Bir çok ülkeden takımlar gelecek. Erkek Basketbol, Kadın Basketbol, Hentbol, Boks takımımız... Geçtiğimiz günlerde iki kızımız Türkiye 5’incisi oldu. Bilek Güreşi, Yelken Sporu… Engelli Yelken Sporcularımıza geçen Mecliste ödül verdik. Derece elde ettiler. Yamaç Paraşütü, Müzik ve Bağlama Kursları, Spor okulları bütün masrafları bizden karşılanıyor.

SPOR KULÜBÜNDE BÜYÜK EFOR SARFEDİYORUZ

Erdemir her şeyden çekildi, hiç bir yardımı da yok. Bu yükü belediye ve Ereğli halkı, yardımsever Ereğli halkı çekiyor. Böylesine büyük bir spor kulübümüz var.   Bu voleybolcuların, basketçilerin, futbolcuların ve bütün branşların bütün eşyaları, ayakkabıları var; takımlarımız şehir dışına gidiyor; Hatay’a, Diyarbakır’a gidiyor, uçakla gönderiyoruz. Bunlar büyük masraflar... Bütün takımlara otobüs veriyoruz, onları gönderiyoruz. Oradaki otelleri tutuyoruz. Yeme içme yatma masraflarını karşılıyoruz. Harçlıklarını veriyoruz. Bunu kim yapıyor. Çok değerli bir yönetimimiz var, bu sene hepsini şükranla selamlıyorum burada. Hem zamanlarını gece gündüz bu işe veriyorlar hem de maddi yönden büyük katkılar yapılıyor. Ereğlili iş insanları var, Allah razı olsun onlardan, destek veriyorlar. Bu kadar büyük bir yükün altından kalkmak mümkün değil. Tahmin edersiniz onun için bu kadar anlatıyorum. Büyük efor sarf ediyoruz. Büyük gerginlikler yaşıyoruz, para bulamıyoruz, borç alıyoruz.

Önümüzdeki Pazar, kardeş şehrimiz Devrek ile maçımız var. Lütfen bizlere yardımcı olun; hiç değilse manevi olarak yardımcı olun. Birer bayrak asın, ilk defa belediye meclis üyelerinin asması lazım. Çok az kişinin ilgilendiğini görüyorum. Burada ilk öncülüğü AK Parti İlçe Başkanı, değerli dostum Saffet Bozkurt yapmıştır. 2 ay öncesinden afişlerini asmıştır. Bize her maça gelir, manevi destek verir. Ereğli halkı adına ve Spor Kulübü adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Birer tane bayrak asıp Ereğli‘yi havaya sokalım. Siyasette birlik olduğumuz gibi futbolda, sporda da birlikte olalım. Sadece tenkit etmekle bu iş olmaz. Yerden yere vurmakla bir iş olmaz. Yerden yere vuranlar yardım etmeyenler para vermeyenler... Gönlüm arzu eder ki bütün ilçe başkanları önderlik yapsın, Meclis üyeleri başta olmak üzere, yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum örgütleri Ereğli’yi bayraklarla donatsın. Hiç olmasa manevi destek versinler, bir havaya sokalım Ereğli’yi… Ama maalesef göremiyorum.

DEVREK MAÇINA DAVET

Bütün Ereğli halkını 6 Mart 2022 Pazar günü saat 14.00’te Şehit Vefa Karakurdu’nda oynanacak Devrek maçına davet ediyorum. Bütün dostlarımızı, Ereğli halkını, spor kulübüne destek vermeye davet ediyorum. Bütün branşlarda, Kadın futbolda, Paravoley’de tüm maçlara davet ediyorum. Ben her maça gidiyorum manevi destek veriyorum. Kdz. Ereğli Belediyespor Yönetim Kurulu’na çabaları için çok teşekkür ediyorum. Saffet beye de öncülük yaptığı için teşekkür ediyorum.

SPOR TOTO’DAN BİR TEK BİZ PARA ALAMADIK

Saffet beyden ancak bir isteğim daha var. Bütün ilçeler Spor Toto’dan para aldılar. Bir tek Ereğli hiçbir yerden para alamıyor. Zaten spor kulüpleri de para alamadı. Buradan Meclis üyesi arkadaşlarım vasıtasıyla kendisine mesaj gönderiyorum. Kendisi zaten spora destek veriyor. Eğer fırsatı olursa o kurumdan kaynak aktarımı için bize yardımcı olmasını rica ediyorum.”

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.