Kdz. Ereğli Belediyesi Romacted Projesi’nin İkinci Aşamasına Geçti

AVRUPA KONSEYİ’YLE YÜRÜTÜLEN ROMAN VATANDAŞLARIN DESTEKLENMESİNE İLİŞKİN PROJENİN MUTABAKAT METNİ İMZALANDI

Kdz. Ereğli Belediyesi, Avrupa Birliği/Avrupa Konseyi ROMACTED Projesi’nin ikinci fazı için Ankara’da düzenlenen toplantıda mutabakat metnini imzaladı. Belediyeyi temsilen Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve Başkan Danışmanı Nart Bozkurt’un katıldığı toplantıda imzalanan mutabakat ardından Kdz. Ereğli Belediyesi, projenin ikinci fazının uygulamasını başlattı. Roman Vatandaşların desteklenmesine ilişkin Projede Kdz. Ereğli Belediyesi dahil toplam 11 belediye görev alıyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, Avrupa Birliği-Avrupa Konseyi bünyesinde sürdürülen “Yerel düzeyde iyi yönetişim uygulamalarının yaygınlaştırılması ve Roman vatandaşların güçlendirilmesinin desteklenmesi”ne ilişkin ROMACTED projesinin ikinci aşaması için mutabakat metnini imzaladı. Ankara’da düzenlenen toplantıya belediyeyi temsilen, Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve Başkan Danışmanı Nart Bozkurt katıldı. Türkiye genelinde toplam 11 belediyenin görev aldığı proje çerçevesinde Kdz. Ereğli Belediyesi, İkinci Faz Bölgesel Programı’nın uygulamasını başlatacak.

Proje ortaklığı yapan belediyeler; Akhisar, Canik, Edirne, Kdz Ereğli, Gaziantep, Gömeç, İstanbul Büyükşehir, Konak, Muratlı, Şişli ve Uzunköprü…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Roman vatandaşların desteklenmesine ilişkin projenin Ereğli’de başarıyla devam etmesi için belediyenin, bugüne kadar üzerine düşen sorumlulukları başarıyla yerine getirdiğini belirterek, “Bundan sonraki ikinci aşama için de her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.  

 

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.