Oyuncak Evi Mart Ayı Programı Açıklandı

MİNİK AŞÇILAR, ROBOTİK KODLAMA, ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK VE ELEŞTİREL DÜŞÜNME ATÖLYELERİ YAPILACAK

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’nin Mart ayı atölye programı açıklandı. Oyuncak Evi, bu ay da birbirinden çarpıcı konular için çocuklarla buluşacak. Küçükler, artırılmış gerçeklik uygulamalarıyla tanışacak, robotik kodlamanın örneklerini hayata geçirecek, eleştirel düşünme yöntemiyle hem eğlenip hem öğrenecek. Minik şefler atölyesinde de küçük aşçılar işbaşında olacak.

İşte Mart ayının ayrıntılı atölye planı, konuları ve eğitmenleri:

Mart 2022 atölye programı

5 Mart Cumartesi

Saat: 11.00 – 12.00
Katılım için belirlenen yaş grubu: (6-8)
Konu: Artırılmış Gerçeklik Atölyesi
Eğitmen: Semra Yalmancı Yücel (Bilsem Sınıf Öğretmeni)
Akıllı tablet ya da telefonlarımıza yükleyeceğimiz uygulamaların yardımıyla eşsiz deneyimler yaşayacağız. Artırılmış gerçeklikle, gerçek hayatın üzerine inşa edeceğimiz onu zenginleştireceğimiz bir minik serüven olacak bu… Akıllı telefonları, tabletleri daha bilinçli ve keyifli kullanacağımız, sadece onları izleyen olarak kalmayıp, sürece katılacağımız bir atölye çalışması planladık. Kendi çizimlerimizi hareketlendirip, görsellerden yararlanacağız. Küçükler heyecanla ve öğrenerek bu atölyeden ayrılacak.
(Çocukların yanında akıllı tablet ya da akıllı telefon getirmesi gerekiyor. Gelmeden önce getirecekleri akıllı cihaza aşağıdaki dört uygulamanın indirilmesi gerekiyor.
Bunlar; Virtuali-tee, ARLOOPA, 3DBear ve Quiver… )

12 Mart Cumartesi
Saat: 11.00 – 12.30
Katılım için belirlenen yaş grubu: (7-8)
Konu: Eleştirel Düşünme (Scamper) Atölyesi
Eğitmenler: Özlem Doğan
Gülsen Akkaya Ersan
Filiz Işıkdemir
Scamper, keyifli bir beyin fırtınası yöntemi… Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde bu tekniği küçüklere uyarlayarak eğlenceli hale getireceğiz. Düşüncelerini geliştirip onları keşif yapmaya cesaretlendireceğiz. Çocukların yaratıcılıklarını ve kendi görüşlerini geliştirmeleri için uygun pratik yapma ortamı oluşturacağız. Bunları oyunla birleştireceğiz. Yaratıcılıklarını ve düşünme becerilerini geliştirmek için adım adım ilerleyeceğimiz keyifli sürprizlerimiz var.

(Bu çalışma Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği çerçevesinde gerçekleşmektedir.)

19 Mart Cumartesi

Saat: 10.00-11.30
Katılım için belirlenen yaş grubu: (7-8)
Saat: 12.00-13.30
Katılım için belirlenen yaş grubu: (9-10)

Konu: Robotik Kodlama
Eğitmen: Erhan Özdemir
Ercan Can
Bu atölyede çocuklarla birlikte robotik kodlama dünyasına uzanacağız. Legoların ve motorların yardımıyla kodlama öğrenip, kendi küçük örneğimizi üreteceğiz. Hem eğlenceli hem de çok öğretici bir çalışmaya hazır mısınız!
(Bu çalışma Ereğli İlkokulu ile işbirliği çerçevesinde gerçekleşmektedir.)


26 Mart Cumartesi

Saat: 11.00-12.30
Katılım için belirlenen yaş grubu: (3-5)
Konu: Minik Şefler Atölyesi
Eğitmen: Muzipo Kids Zonguldak Ereğli Ekibi
Bilmeceden, şarkılara, jimnastikten dansa kadar konumuz meyveler olacak. Aşçı şapkalarımızı takıp, meyvelerimizi dilimleyeceğiz. Külahlara dağıtıp üzerini hazırlayacağımız çikolatalı, soğuk soslarla süsleyeceğiz. Bütün bunları minikler kendileri yapacak. Yaşlarına uygun aletlerle ve pişirme olmadan aşçılık yapacak, sonra da afiyetle yiyecekler.
(Meyve, çikolata, hindistan cevizi gibi yiyeceklere alerjisi olan çocukların velileri lütfen bu ayrıntıları bize bildirsinler)

Atölye çalışmalarından yararlanılabilmesi için velilerin 0372 310 01 44 No’lu telefonla arayıp form doldurması ve imzalaması gerekiyor.
Veliler atölye sırasında çocukları teslim edecekler. Atölye bitiminde çocuğu teslim alacak kişinin kimlik bilgileri önceden Oyuncak Evi yönetimine iletilecek ve kimlik gösterildikten sonra çocuklar teslim edilebilecek.
Atölyeler pandemi koşulları nedeniyle en fazla 15 kişiyle sınırlı olacak. Talebin yoğun olması durumunda yeni tarihler belirlenecek.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.