Başkan Posbıyık, Doruk – Esentepe’de Menfez Çalışmasını İnceledi

 

BÖLGEDE YAĞMUR SUYU TAŞKINLARI ÖNLENECEK

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Doruk – Esentepe bölgesinde su taşkınlarını önleyecek menfez çalışmasını yerinde inceledi. Hızlı yapılaşmanın beraberinde getirdiği alt yapı ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözdüklerini belirten Başkan Posbıyık, “Burada yaptığımız büyük menfez ile yüzeysel yağmur suları tek kanalda toplanacak, taşkınlar önlenecek ve bölge rahatlayacak” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentin alt yapısını güçlendirmek için belediyenin yaptığı alt yapı çalışmalarını yerinde takip ediyor. Doruk-Esentepe bölgesindeki menfez çalışmasını inceleyen Başkan Posbıyık, “Bu çalışma sonunda bölgedeki su taşkınları önlenecek” dedi.

Başkan Posbıyık, beraberinde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca ve teknik ekip ile birlikte Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi’nin de yer aldığı Doruk 2 No’lu Esentepe Sokak üzerinde devam eden menfez çalışma alanında incelemelerde bulundu. Aşırı yağmurlarda bölgede yaşanan su taşkınlarını önlemek için menfez yaptıklarını belirten Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Bu bölgede eskiden tek, tük ev vardı, şimdi hızlı bir yapılaşma sözkonusu. Eskiden burada bulabildiği kanallardan yüzeysel sular akıyordu, yağmur suları... Ancak yapılaşmalar çoğaldıkça çevresine zarar vermeye başladı. Esentepe ve Doruk’ta toplanan yağmur sularının hepsini bir menfez içerisine almak için burada çok güçlü bir alt yapı çalışması yapıyoruz. Ekiplerimiz burada... Bu menfez ile hem Esentepe, hem Doruk’taki bütün yağmur sularını toplayacak, yukarıdan itibaren ana kanallara vermek suretiyle bu bölgeyi yüzeysel sulardan, yağmur sularından ıslah etmiş olacağız ve bölgeyi tamamen rahatlatacağız. Modern bir çalışma tarzıyla menfezlerle bu işi yapıyoruz. Büz koyarak değil, tepeden doğru aşağıya giden bir yayılım olduğu için, süratli bir akış, debi akışı var, onun için hiç bir masraftan kaçınmadan büyük bir menfezle en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Yukarı Çık.