Sakindere Projesi’nde İnşaat Çalışmaları Bitti

ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Kdz. Ereğli’nin 25 bin nüfusuyla en yoğun mahallesi olan Bağlık’ta belediyenin yaptığı Sakindere Projesi’nde inşaat çalışmaları bitti. Alternatif 2 ayrı yolla bölge trafiğini rahatlatacak olan projede çevre düzenleme çalışmaları başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Bağlık Mahallesi’nde sürdürülen Sakindere Projesi’nde 1. Etap çalışmalar tamamlandı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın bölge trafiğini rahatlatması için üzerinde titizlikle durduğu projede inşaat kısmı bitti, çevre düzenleme çalışmaları başladı. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, çalışma alanında kontrollerde bulunarak son durumu değerlendirdi.

Koca şunları söyledi;

“Sakindere Dere Islah ve Alternatif Yol Çalışma Projesi kapsamında inşaat çalışmalarımızın 1. Etabı sona erdi. Bu kapsamda derenin ıslahı ve suyun akacağı derenin oluşturulması inşaatı bitti. Artık müteahhit firma malzemelerini topluyor. Bundan sonraki kısımda Su Kanalizasyon ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile gerekli yan dolguları yapacağız. Her iki taraflı kanalizasyon hatları yapılacak. Bina bağlantıları yapılacak. Akabinde yol, asfalt ve çevre düzenlemesiyle birlikte burası trafiğe açılacak. Enerji-Sa’ya da müracaatımızı yapmıştık. Buradaki elektrik direklerinin yerleri ve hat değişimi için Mart ayı programına aldılar. Bahar ayı gibi bu yol işler duruma gelecek.”

Sakindere Projesi kapsamında 1. Nolu Sakindere’de bulunan dere ıslahı gerçekleştirilip, üzerinden Aktaş ve Gölevleri’ne çıkan 2 ayrı alternatif yol yapılarak, Hatip Cami önündeki varyant düzenlenip bölge trafiğinin rahatlatılması hedefleniyor.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.