Bayram Gürkan İçin Belediyede Tören Düzenlendi

POSBIYIK: EREĞLİ CHP’DE ONLARIN DÖNEMİNDEKİ SAYGI VE HÜRMETİ ÖZLÜYORUZ

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden CHP Eski İlçe Başkanı ve Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis Üyesi Bayram Gürkan için belediye binası önünde tören düzenlendi. Başkan Halil Posbıyık, Bayram Gürkan’ın beyefendi ve saygın kişiliğiyle Ereğli’de iz bıraktığını belirterek, “1971’de CHP Gençlik Kolları’nda çalışmaya başladığımda Bayram Gürkan gibi 4-5 kişi bize ağabeylik yaptı, yol gösterdiler. Onların zamanında particilikte saygı vardı, büyüklere hürmet vardı. Yalan ve nankörlük yoktu. Maalesef Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli’de bu değerleri kaybetmeye başladı. Bugün o günleri çok çok özlüyoruz. Bayram Gürkan’ı asla unutmayacağız” dedi.

Kdz. Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi Eski İlçe Başkanı ve 1973-1980 yılları arasında Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyeliği yapan Bayram Gürkan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Gürkan için bugün belediye binası önünde tören düzenlendi.

Törene, Bayram Gürkan’ın kızları Bahar ve Esra Gürkan, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, il genel ve belediye meclis üyeleri, parti yetkilileri ve belediye çalışanları ile sevenleri katıldı.

GÜRKAN: İYİKİ BÖYLE BİR BABAYA SAHİBİZ

Bayram Gürkan’ın kızı Bahar Gürkan, katılımcılara teşekkür ederek;

“Böyle bir tören düzenlediği için özellikle Başkanımıza ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız babamın hastalığının başından itibaren çok yakın ilgilendi. Çok teşekkür ediyoruz. Babam sevilen bir insandı. Ereğli’yi çok sevdi. Başkanımızı, partilileri çok sevdi. Ne mutlu ki bize böyle bir babaya sahibiz. Herkese katılımı için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

POSBIYIK: BAYRAM GÜRKAN EREĞLİ’DE İZ BIRAKTI

Başkan Halil Posbıyık, Bayram Gürkan’ın Ereğli’de iz bıraktığını belirterek şunları söyledi:

“10.09.1941 Tarihinde Adana’da dünyaya geldi. İlk, orta, lise öğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi coğrafya bölümünden mezun yaptı.

Uzun yıllar Erdemir Üretim Planlamada çalıştıktan sonra emekli oldu. 1973 - 1980 yıllarında meclis üyeliği yaptı. 2004 yılında ise Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yaptı. İşte Kdz. Ereğli’ye böylesine hizmetleri olan beyefendi bir insanı Ereğli’de bıraktığı güzel izlenimlerle yolcu ediyoruz. Çok üzüntülüyüz, çok değerli bir arkadaşımızı, partiliyi kaybettik. Çok da mutluyuz bu kadar büyük bir sevgiyi arkada bıraktığı, iz bıraktığı için.

-EREĞLİ CHP’DE ONLARIN DÖNEMİNDEKİ SAYGI VE HÜRMETİ ÖZLÜYORUZ-

1971 yılında okuldan mezun oldum ve CHP Gençlik Kolları’nda çalışmaya başladım. Bizim 4-5 tane önderimiz vardı o zaman ağabeylik yapan. Rahmetli Birol Karadeniz, Rahmetli Oğuz (Gülüç’ten), Bayram Gürkan, Ünal Çiftçi. Biz onların arkasından giderdik. Bize yol gösterirlerdi, ağabeyimizdi onlar. Gıpta ile bakardık onlara. Mesela Birol Karadeniz köyleri tek tek bilirdi, tanırdı. Biz ne zaman bu aşamaya geleceğiz diye özlemle o günleri beklerdik. Siyaseten bize öğretide bulunan yol gösteren insanlardı. Bayram Gürkan’ın Ereğli’ye çok büyük hizmetleri olduğuna dair şahitlik yapıyorum. O zaman particilik bir başkaydı, o zamanlarda particilikte bir saygı vardı, hürmet vardı. Büyüklere saygı vardı. İşte benim ağabeylerimdi diye anlatıyorum. Maalesef Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli’de bu değerleri kaybetmeye başladı. O zaman yalan yoktu, nankörlük yoktu. Bilenlere karşı bir saygı vardı. Görev dağıtımı yapılırken bile herkesin görev sırasına göre dağıtım yapılırdı. Maalesef bugün o günleri çok çok özlüyoruz. O yılları bu ağabeylerimle yaşamış bir insan olarak parti içerisindeki saygısızlığın üst seviyeye gelmesinden dolayı son derece rahatsızım, son derece sıkıntılıyız bu konuda. Üzülüyoruz duruma. Bayram Gürkan beyefendi bir insandı, arkasında iz bırakmıştır. Bayram Gürkan’ı asla unutmayacağız. Allah ona gani gani rahmet eylesin.”

Okunan duanın ardından Bayram Gürkan için son yolculuğu öncesinde helallik alındı.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.