Posbıyık: Ereğli’de Trafik Sorununu Çözmek İçin Meclis Üyelerimizle Ant İçtik

GÖZTEPE KÖPRÜSÜ ÜZERİNE 180 ARAÇLIK OTOPARK YAPILACAK

BALI-HASTANE ARASI ALTARNETİF YOL YAPILIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentin en temel sorunlarından biri haline gelen trafik sorununu çözmek için meclis üyeleriyle ant içtiklerini söyledi. İstanbul Teknik Üniversitesi ile bilimsel bir çalışma sürdürdüklerini açıklayan Posbıyık, “Göztepe Köprüsü üzerine 180 araçlık otopark yapacağız. Ayrıca Balı-Hastane arası çevre çevre yolu çalışmasına başladık” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kentteki trafik sorununu çözmek için ant içtiklerini belirterek, “Göztepe Köprüsü üzerine 180 araçlık otopark yapacağız. Balı-hastane arası çevre yolu çalışmasına başladık” dedi.

GÖZTEPE KÖPRÜSÜ VE OTOPARK

Posbıyık, şunları söyledi:

“Bu projeyi Demir Çelik yapacak, biz yapacağız gibi meseleler vardı. Arkadaşlarımız projeyi hazırladı. Köprüyü beton ve kirişlerle kaplamak suretiyle hem geçiş köprüsü hem de 180 araçlık otopark yapıyoruz. Projesi hızla devam ediyor, yakında ihaleye çıkacağız. Erdemir caddesindeki trafik yoğunluğunu burayla çözmüş olacağız. Cadde üzerinde araç parkını burayı yaptıktan sonra kaldıracağız. Biz meclis üyelerimizle birlikte ant içtik. Ereğli’de trafik sorununu çözeceğiz.

-ÇEVRE YOLUNA BAŞLADIK-

Çevre yoluna başladık. Erdemir yöneticileri, sağ olsunlar, kendilerine teşekkür ediyorum, bir paletli araç bize verdiler. Hastanenin ve Ahmetçikler’in oradan geçen bir çevre yolu yapıyoruz. Başladık, en azından iz bırakacağız. 18. madde uygulaması ile buralar halledildi bu yolların terkleri yapıldı, önümüzde engel yok. Çevre yolu üzerinden vatandaşlar Kepez’den veya Ören’den Hastaneye gitmek istedikleri zaman ya da çarşıya inmek istedikleri zaman sadece mevcut yolu kullanmayacaklar, bu yolları da kullanacaklar. Bu yaz açmayı planlıyoruz. İlk etapta önümüzdeki yaz da buralara serpme asfalt dökmeyi düşünüyoruz. Sıcak asfalta geçmeyeceğiz. Çevre yoluna fiilen başladık makineleri de aldık.

-SAKİNDERE - AKTAŞ ALTERNATİF YOL-

Aynı zamanda Sakindere’de hızlı bir çalışmamız var. Soldan giden bir yol vardır vadide, karda kışta buradan geçmek çok zordur. Biz daha önce seçimlere girerken viyadük yapacağız demiştik ama viyadükün tek noktadan alıp tek noktaya gittiğini gördüğümüz için bundan vazgeçtik ve aşağıdan düzenlemeyi düşündük. Hatip Cami’nin oradan yeni bir yol yapıyoruz. Derenin üzerini kapayacağız izin aldık, projesi yapıldı, ihalesi yapıldı. Dörtte üçü kapanıyor, dere yol genişliyor. 18 madde uygulamasını tamamen bitirdik. Askıdan indi veya inmek üzere, o yol tamamen genişliyor. 4 mevsimin orada 1 metre 20 santim çapında büyük büzler aldık, onları koyacağız. Müteahhit başlıyor dere üstü kapatmaya. Hatip Cami’den yukarı doğru 4 mevsim evleri, Forteksler, Göl Evleri, Aktaş, ince kanallardan yolları açmak suretiyle trafik yoğunluğunu dağıtarak göndereceğiz.”

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Yukarı Çık