Posbıyık’tan Çarşı Esnafına Müjde

“ÇARŞI ÜZERİ KAPANACAK”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, meclis toplantısında çarşı esnafını sevindirecek bir müjde verdi. Posbıyık, “Vatandaşlarımız çarşı içerisine akşam karanlıkta giremiyor, çoluk çocuğuyla alışveriş yapamıyor. Daha önce örneğini yaptığımız gibi yeni teknolojilerle çarşı üzerini kapatıyoruz. Proje ihaleye hazırlanıyor, çarşıdaki hem esnafımız hem vatandaşlarımız pırıl pırıl, ışıklar içinde geç saatlere kadar alışveriş yapma imkanına kavuşacak” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye meclis toplantısında çarşı esnafına müjde verdi. Posbıyık, çarşı içi üstünün kapatılarak gece geç saatlere kadar alışveriş yapma imkanına kavuşulacağını söyledi.

Halkın akşamları çarşı içine giremediğini anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Geçmiş dönemimde çarşı içinin üstünü kapatmak için karar almıştım. Projeyi de yapmıştım ama nedenini bilmiyorum ara verdiğim dönemde çarşı üstünü kapatmadılar.
Çarşı içine girdiğiniz zaman akşamları kimse giremiyor, karanlık, çoluk, çocuğuyla alışveriş yapamıyor. Geçmiş dönemde çarşı içinde bir demo yapmıştık. Buradan da edindiğimiz tecrübelerle yeni bir proje hazırladık. Kaplama malzemesi rezisdanslı olacak. Kar yağdığı zaman eriyecek karlar. İlk demodaki en büyük şikayet ‘direkler dükkanların önünü kapatıyor’ şeklindeydi. Yeni projede bunları da değerlendirerek üst katta direkleri halledeceğiz. Aşağıda her hangi bir sıkıntı olmayacak. Süratle projenin ihale dosyası hazırlanıyor. Çarşıdaki hem esnafımız hem vatandaşlarımız için pırıl pırıl, ışıklar içinde geç saatlere kadar alışveriş yapma imkanı olacak. Bu projemiz de şimdiden Ereğli’mize hayırlı olsun diyorum.”

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Yukarı Çık