Kdz. Ereğli Belediyesi Maske Üretimini Hızlandırdı

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ MASKE ÜRETİMİNİ HIZLANDIRDI

POSBIYIK: YENİ MAKİNE ALDIK

DAĞITIMA KISA SÜREDE BAŞLAYACAĞIZ

Koronavirüs salgınına karşı Kdz. Ereğli’de her eve maske dağıtmak için gönüllülerle birlikte üretime başlayan Kdz. Ereğli Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Üretimi artırmak için yeni makine aldık” dedi.

Koronavirüse karşı maske üretimi için harekete geçen Kdz. Ereğli Belediyesi yeni makine alarak kapasiteyi artırdı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Halk Evleri’nde dikiş kursu için kullanılan odanın dezenfekte edilerek maske üretim atölyesine dönüştürülmesinin ardından çalışmaları yerinde takip etti.

YENİ MAKİNE HİZMETTE

Gönüllülerle birlikte standartlara uygun maske dikiminin devam ettiğini ifade eden Başkan Posbıyık, kısa zamanda ev ev dağıtıma başlayacaklarını söyledi.

Posbıyık, vatandaşlara ‘Evde Kal’ çağrısını yineleyerek şu açıklamayı yaptı:
“Üretimi hızlandırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gönüllülerimiz çalışıyor, İstanbul’da, seri üretim yapan makine tespit ettik. Belediye’den 4 arkadaşımız İstanbul’a gitti, makineyi alıp getirdi. Bunda iplik yok, tamamen baskı yöntemiyle hızlı üretim yapıyor. Bu şekilde evlere dağıtacağımız maskelerin üretimini hızlandırmış olduk. Daha da hızlandırmak için çareler arıyoruz. Bir an evvel sağlık setini evlere ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan tek ricamız evde kalmaları.”

Yan Görsel

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.