Posbıyık: Coronaya Karşı Mücadelede Öncü Belediyelerdeniz

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ TÜM EKİPMANLARIYLA SAHADA

POSBIYIK: CORONAYA KARŞI MÜCADELEDE ÖNCÜ BELEDİYELERDENİZ

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN TÜM GAYRETİ GÖSTERİYORUZ”

Dünyayı ve Türkiye’yi sarsan corona virüsüne karşı haftalar öncesinden dezenfekte çalışmalarına başlayan Kdz. Ereğli Belediyesi, tüm ekipmanlarıyla sahada çalışmalarını sürdürüyor. Virüsle mücadelede kullanılan malzemeleri tanıtan Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı tüm ekipmanlarımız hazır. Halkımızın sağlığı için her noktada dezenfekte çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan corona virüsü salgınına karşı belediyenin verdiği mücadele hakkında bilgi verdi, ekiplerin kullandığı malzemeleri tanıttı.

Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye ettiği ve ruhsatlandırdığı dezenfeksiyon malzemelerinin alımının zamanında yapıldığını söyleyen Başkan Halil Posbıyık, Ereğli’nin her noktasında çalışmaların devam ettiğini söyledi.

“CORONAYA KARŞI MÜCADELEDE ÖNCÜ BELEDİYELERDENİZ”

Salgının Çin’de başladığı tarihten itibaren öngörüde bulunarak malzemeleri temin etmeye başladıkları bilgisini veren Başkan Halil Posbıyık, Ereğli Belediyesi’nin mücadele konusunda tüm ekipmana sahip olduğunu aktardı.
Posbıyık şunları söyledi:
“Dünyada salgına dönüşen corona virüsüyle mücadele konusunda üzerimize düşen bütün önlemleri almak için çalışıyoruz. Bu noktada Kdz. Ereğli Belediyesi, öncelikli hareket eden ve tüm ekipmanlarını hazırlayan, alan ve Kdz. Ereğli’de gerekli dezenfeksiyon işlerini başlatan öncü belediyelerden biri haline geldi. Teknik arkadaşlarımız bütün gerekli malzemelerin alımını yaptılar. Belediyemizde her kata dezenfekte ilaçları kondu. Bütün personele yetecek kadar maske, elbise gibi malzemeler hazırlandı. En önemlisi de kentin dezenfekte edilmesi için pazar yerleri, otobüsler, öğrenci servisleri, hastaneler ilaçlanıyor. Büyük bir hazırlık yaptık. İlaçlar zor temin edildiği halde, bu konuyu çözdük.”

“HER YERDEN TALEP VAR”

Posbıyık ayrıca şu değerlendirmeyi yaptı:
"Şöyle bir sıkıntımız var. Bunu ifade etmem lazım. Ereğli Belediyesi olarak biz her şeyi kendimize görev addediyoruz ama sanki Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı işleri biz yapacakmışız gibi inanılmaz bir talep var her yerden. Bütün okullardan, kuruluşlardan. Keşke yetişebilsek ama buna fiziken de yetişmek mümkün değil. Sıraya koyuyoruz. Her tarafa hizmet etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda basın büromuz ilanlarla, afişlerle, billboardlarla, filmlerle korunma yöntemleriyle ilgili bilgilendirme çalışmaları yapıyor, hazırlıkları var. Ereğli Belediyesi olarak yapılması gereken her şeyi yapıyoruz. Halkımızın sağlığı için Belediyemizin imkanları dahilinde elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi değerli Ereğli halkımız bilsin.”

“3 AYRI EKİP 4 ARAÇLA ÇALIŞIYOR”

Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak da Veteriner İşleri Müdürlüğü teknik personeli ile birlikte alınan malzemeler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı. 3 ayrı ekibin 4 araçla dezenfekte çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Bulak “2 Mart'tan itibaren halkın ortak kullanım alanları, otobüs durakları, camiler, pazar yerleri, kamu binaları dezenfekte ediliyor. Yaklaşık 150’nin üzerinde işlem yapılmış durumda. Belediyemiz 3 ayrı ilaçlama ekibi kurdu. 4 aracımız hizmet veriyor. Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye ettiği, ruhsatlandırdığı ürünleri kullanıyoruz. Başta El Tipi Soğuk Sisleme (ULV) cihazı olmak üzere tüm ekipmanlarımızla, Sağlık Bakanlığı’nın corona için referans verdiği ilaçları kullanmak suretiyle dezenfekte çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Yan Görsel

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Yukarı Çık.