Kdz. Ereğli Belediyesi Araç Filosu Artık Daha Güçlü

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSU ARTIK DAHA GÜÇLÜ

3 ADET İŞ MAKİNESİ HİZMETE ALINDI

BAŞKAN POSBIYIK “EREĞLİ’DE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR”

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin araç filosuna 3 adet iş makinesi eklendi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeni araçlarla belediye iş gücünün daha da arttığını söyleyerek “Bir çok şeyi önceden duyurmuyoruz ama Ereğli’de güzel şeyler oluyor, daha da olacak” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi araç filosuna dahil edilen 3 adet iş makinesinin hizmete alım töreni gerçekleştirildi. Emniyet karşısı otopark alanında düzenlenen törene Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve mahalle muhtarı, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, Hidromek yetkilisi Fatih Çaylak ve vatandaşlar katıldı.

“EREĞLİ’DE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaptığı konuşmada Ereğli’de güzel şeylerin olduğunu belirterek “Bir çok şeyi önceden duyurmuyoruz ama güzel şeyler oluyor, olmaya devam edecek” dedi.

“Kötü durumda bir belediyeyi devralmamıza rağmen, akılcı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz” diye konuşan Başkan Posbıyık “Ereğli’de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Sessiz, sakin bir ortam var ama bu ortamı belediye meclis üyelerimizle, çalışanlarımızla nasıl aştığımızı göreceksiniz. Yapacağımız bir iş için önceden ‘Şunu yapacağız, bunu yapacağız’ demiyoruz. Yeri zamanı geldiğinde olayı göstererek söylemeye çalışıyoruz. Belediyemiz fevkalade iyi bir yolda ilerliyor, borçlu, kötü, bir takım sıkıntıların olduğu belediye almamıza rağmen şu anda akılcı bir şekilde yoluna devam ediyor. Aynı zamanda Ereğli’de de güzel şeyler oluyor. Sayın Kaymakamımızın önderliğinde bütün siyasi parti ilçe başkanlarıyla birlikte kamuoyuna çok bilgi vermeden çalışıyoruz. İlerleyen zamanlarda hep beraber bunları yaşayacağız” dedi.

“3 ADET YENİ İŞ MAKİNESİ SATIN ALDIK”

Başkan Posbıyık, araç filosuna dahil ettikleri 3 adet iş makinesiyle belediye iş gücünün daha da arttığını belirterek şunları söyledi:
“Belediyemiz kamu hizmetlerinin kesintisiz ve tam olarak yerine getirilmesi amacıyla 3 adet yeni iş makinesi satın almıştır. Bugün itibariyle iş makinesi portföyümüze 2 adet son teknoloji Alfa- 8 model beko-loder (kazıcı yükleyici), 1 adet HMK 230 model ekskavatör eklenmiştir. Yaptığımız piyasa araştırması neticesinde Hidromek markası tercih edilmiştir. Makinelerimiz diğer markaların aynı segmentte makinelerine kıyasla daha yüksek performansa sahiptir. HMK 230 PALETLİ Ekskavatör firmanın yurtdışı satış portföyünde olmasına rağmen Türkiye’de ilk defa Belediyemiz tarafından satın alınmıştır. Ereğli Belediyesi yine ilklerin belediyesi olmuştur. Makinelerin finansmanı için Finansal Kiralama yöntemiyle uzun vadeli fon sağlanmış, mevcut nakdi sermayeden tasarruf edilmiştir. Finansal Kiralama yönteminin KDV ve Gelir Vergisi avantajlarından yararlanılmış; yüzde 8 olan KDV oranı yüzde 1'e indirilmiştir. 2 yıl içinde oluşacak net gelir vergisi avantajı ise yaklaşık 315 bin TL’dir. Ereğli Belediyesi mevcut kaynaklarını etkin şekilde yöneterek kamu hizmetlerinin kalitesini artırmaya devam edecektir.

-YOLLAR AÇILACAK-

Ben Hidromex yetkililerine belediyemize çok güzel avantajlar sağladıkları için müteşekkirim. Bu makinelerimizle birlikte 18. Maddeden dolayı hala yollarımız açılmadı diyen vatandaşlarımıza müjde veriyorum ve havaların da ısınmasıyla ekiplerimiz hızla yolları açmaya başlayacaklar. Bu araçlar belediyemizin iş gücünü daha da artırmıştır, Ereğli’mize hayırlı olsun.”

Başkan Posbıyık’ın konuşmasının ardından yapılan dua ile tören sona erdi, araçlar hizmete girdi.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.