Ereğli Belediye Meclisi'nde Tarihi Karar


EREĞLİ BELEDİYE MECLİSİ'NDE TARİHİ KARAR

ESKİ HASTANE ALANINA FAKÜLTE KAMPUSU RESMİYET KAZANDI

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi oy birliğiyle tarihi bir karar aldı. Eski hastane alanına fakülte yapılmasının önündeki tüm yasal engeller kaldırıldı, imar planı onaylandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Bugün çok mutluyum. Başta Kaymakamımız ve Valimiz olmak üzere, tüm siyasi partilerle ve belediye meclis üyelerimizle el ele vererek eski hastane alanına yükseköğretim tesisi yapmak için imar plan tadilatlarını bugün gerçekleştirmiş olduk. Ereğli’mize hayırlı olsun” dedi.

Kdz. Ereğli’nin gündeminde yıllardır yer alan eski hastane alanına yeni fakülteler yapılması konusunda Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nde önemli bir karar alındı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında toplanan Meclis, yeni fakülteler yapılmasının önündeki tüm yasal engelleri kaldırdı, imar planını onayladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, emeği geçenlere teşekkür ederek “Ereğli’mize hayırlı olsun” dedi.

Başkan Posbıyık tarihi kararla ilgili şu konuşmayı yaptı:
“Bugün çok mutluyum, Sizler şimdi Ereğli tarihine not düşecek bir konuya imza atıyorsunuz. Ben de dahil, kendinizi şanslı olarak görebilirsiniz. Burada çok emeği geçenler var. Belediye Başkanı olarak başta Kaymakamımız, Valimiz olmak üzere AK Parti, MHP, CHP, İyi Parti, Saadet Partisi tüm partilere, bütün STK’lara şükranlarımı sunuyorum. El birliğiyle çalıştık, el birliğiyle bundan sonra da çalışacağız. Yıllardan beri gündem olan ‘yapıldı, yıkıldı, hastane yerinden vazgeçildi, hastane yeri olmuyor’ gibi tevatürlerin hepsine bu kararla bir anda sizlerin imzalarıyla son noktayı koyduk. Milli Savunma Bakanlığı’ndan olumlu görüş geldi, bütün işlemler yapıldı. Belediye olarak da çok görev yaptık burada. NATO boru hattını dışarıda bıraktık. O işlemler de bitti. Şu anda bu kararla Ereğli’de üniversite alanının meşruiyeti sağlanmış oldu. Bundan sonra yapılacak işler, proje zaten Teknik Üniversite tarafından çiziliyor. Proje avam olarak bitmek üzere. Bundan sonra bir ifraz tefrik işlemleri kalıyor. O da belediyemiz tarafından yapılacak. Bizim elimizde. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu Ereğli’nin ufkunu açacak konulardan birisidir. Ereğli için hayırlı uğurlu olsun.”

Belediye Meclisi Şubat ayı ikinci oturumunda gündemde bulunan diğer maddeler de görüşülerek karara bağlandı.

Yan Görsel

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.