Kdz. Ereğli Belediyesi’nde Memur Sözleşmesi İmzalandı

POSBIYIK: BİZİM PATRONUMUZ OLAN VATANDAŞA İYİ DAVRANIN

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında Belediyede çalışan 199 memuru kapsayan toplu sözleşme imzalandı. Memurlara en yüksek oranda zam veren ve ikramiye sayısını artıran Başkan Posbıyık “Yaptığımız sözleşmeler diğer belediyelere hep örnek olmuştur. Sizden tek ricam patronumuz olan halka iyi davranın” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 199 memuru kapsayan 2020 ve 2021 yılına ait 2 yıllık toplu sözleşme, Tüm Bel-Sen sendikası ile imzalandı.

Belediye binasında, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve memurların katılımıyla gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Tüm Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı İsmail Sefertaş ile birlikte sözleşmeye imza attı.

MEMURLARA EN YÜKSEK ORANDA ARTIŞ

Başkan Posbıyık, sözleşmede memurlarla ilgili olarak, yasanın öngördüğü en yüksek tavan oranda zam yaptı. Ayrıca, 3 olan ikramiye sayısı 4’e çıkarıldı. İkramiye tutarı birinci yıl bin 250 TL’den bin 500 TL’ye, ikinci yıl ise bin 650 TL’ye çıkarıldı.

Sözleşmenin çalışanlara hayırlı olmasını dileyen Başkan Posbıyık şunları söyledi: “Her zaman ifade ediyorum. Ben yanımda çalışan personeli korurum. Yasaların verdiği imkanlar ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışırım. Çalışmayan, sahtekar adamların da hiç gözünün yaşına bakmam, babamın oğlu da olsa, bunu hepiniz biliyorsunuz. Ama Ereğli’yi seven, ülkesini seven, Ereğli halkına hizmet eden insanlar benim gözümde çok önemlidir, ön plandadır. Bunu her dönemde belli ediyorum zaten. Mesela daha yeni sözleşmeli arkadaşları mühendis seviyesine getirdik. Memurlarımızla da bundan önce yaptığımız sözleşme örnek olmuştu 2012’de. En yüksek oranda vermiştik. Yıllarca konuşuldu hep, diğer belediyeler de bizden örnek almak zorunda kaldı, ona göre ayarlamalar yaptı. Bu yıl da en yüksek tavan ücreti verdik. Aynı zamanda ikramiye sayısını 4’e çıkardık ve ikramiye ücretini artırdık. Yılbaşında ikramiyenin birini öne aldık, ödeme yaptık.”

“PATRONUMUZ HALKA İYİ DAVRANIN”

Memurlara ücretlerini aileleriyle birlikte güle güle harcamalarını dileyen Başkan Posbıyık, çalışanlara şu mesajları verdi:

 “Benim sizlerden tek dileğim var. Ereğli halkının verdiği vergilerden paraları alıyoruz, ben de maaşımı o vergilerden alıyorum, sizler de. Sizden istirhamım, bütün ricam Ereğli’ye hizmetlerinize devam edin, falso vermeyin. Vatandaşa ret edici, itekleyici davranışlarda bulunmayın, çünkü onlar bizim patronumuz. En garibanı dahil... Onlardan aldığımız vergilerle siz de maaşlarınızı alıyorsunuz. Onlar bizim velinimetimiz.”

SEFERTAŞ: BİZİ EN ÇOK SEVİNDİREN EREĞLİ BELEDİYESİ'DİR

Tüm Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı İsmail Sefertaş da yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür ederek şunları söyledi;

“Aralık 2019 dönemi itibarıyla sözleşme dönemimiz başlamış bulunmaktaydı. Yetkili olduğumuz belediyelerde çeşitli görüşmelerimiz ve imzalarımız oldu. Beni en çok heyecanlandıran, sevindiren Ereğli Belediyesi oldu. Geleceğimiz olan öğrencilerimize bir kap yemeği fazla gördüler. Yemek kartımda bir lira 40 kuruş kaldı diye hayatına son veren Sibel’i unutmayacağız, unutturmayacağız. 2012'yi nasıl unutmuyorsak sonradan bu işi sulandıranları da unutmayacağız, bugünleri hatırlayacağız. Bu sözleşme masası bir maddi kazanım masası değildir. Bu gelecek masasıdır. Geleceğimiz için Ereğli Belediye Başkanı bu maddi kazanımları bize takdir ederek geleceğimizi de unutmamamızı takdir etmişlerdir. Kendilerine sizler adına teşekkür ediyorum” 

Tüm Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı İsmail Sefertaş ve Belediye Temsilcisi Maide Kelenpeli, törenden sonra memur çalışanlar adına Başkan Posbıyık’a çiçek takdim etti.

 

 


Yan Görsel

yangorselyeni

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.