Kent Meydanı Projesi İlerliyor

KENT MEYDANI PROJESİ İLERLİYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık eski Terminal ve Hükümet Konağı alanına yeni yapılacak olan ‘Kent Meydanı, Katlı Otopark, Belediye Hizmet Binası ve İlçe Trafiğinin Düzenlenmesi’ için İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından hazırlanan projeleri inceledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İTÜ ve Belediye teknik ekibiyle birlikte proje toplantısı yaptı.

Başkan Posbıyık, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur, İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Kılıç, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim üyeleri Prof. Sinan Mert Şener, Doç. Murat Ergün ve teknik ekipten ‘Kent Meydanı, Katlı Otopark, Belediye Hizmet Binası ve İlçe Trafiğinin Düzenlenmesi’ projeleri konusunda brifing aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Sinan Mert Şener Kent Meydanı, Katlı Otopark ve Belediye Hizmet Binası için çizilen projeler konusunda sunum yaptı. Doç. Murat Ergün de ilçe trafik akışının düzenlenmesi konusunda bilgi verdi.

Başkan Posbıyık, projeleri değerlendirerek buna uygun düzenlemeler istedi. Ereğli’nin gelecek yılları için çok önemli bulduğu bu projenin tamamlanması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Başkan Posbıyık “Kent Meydanı, çok katlı otopark üzerine Belediye Hizmet Binası ve şehrin trafik akışının düzenlenmesi benim öncelik verdiğim çok önemli projeler. Bunları inceledik. Yapılması gereken ilaveler var. Teknik ekip üzerinde çalışıyor. Tamamlandıktan sonra uygulama projesine başlayacağız” dedi.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık.