Sinema Günleri Mahallelerde Sürüyor

SİNEMA GÜNLERİ MAHALLELERDE SÜRÜYOR

POSBIYIK: MAHALLELERDE TİYATRO OYUNLARI DÜZENLEYECEĞİZ

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin düzenlediği açık hava sinema günleri mahallelerde devam ediyor. Kestaneci mahallesinden sonra Korubaşı’nda mahalleliyle birlikte film izleyen Başkan Halil Posbıyık; “Komşu komşusu ile bir araya gelmiyor. Merkezden sonra açık hava sinemasını mahallelere aldık. Bu tür etkinlikler birlikteliklerimizi artırıyor. Hedefimiz önümüzdeki yıldan itibaren mahallelerde tiyatro oyunları düzenlemek” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bu yaz döneminde başlatılan açık hava sinema günleri mahallelerde belirlenen program dahilinde devam ediyor.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık eşi Neriman Posbıyık ile birlikte Kestaneci mahallesinin ardından dün akşam Korubaşı’nda yaz sineması gösteriminde mahalle halkıyla bir araya geldi.

Mahalle sakinleri, Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver’in başrolünü paylaştığı ‘Kardeşim Benim’ filmine yoğun ilgi gösterdi. Belediye tarafından film izlemeye gelen vatandaşlara patlamış mısır ikramında bulunuldu.

Film gösteriminden önce mahalle halkına seslenen Başkan Posbıyık, bu tür etkinliklerle mahallelerde birliktelikleri artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Posbıyık “Merkezde düzenlediğimiz açık hava sinema günlerini mahallelere aldık. Komşu komşusuyla bir araya gelemiyor. Bu tür etkinliklerle birlikteliklerimizi artırmayı hedefliyoruz.

Hedefimiz önümüzdeki yıldan itibaren mahallelerde tiyatro oyunları düzenlemek” dedi.

Açık hava sineması bu akşam Hamzafakılı mahallesiyle devam edecek.

 

Yan Görsel

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Yukarı Çık.