belediyesporanafoto

birinciyeni

Kulübümüz 1980 yılında kurulmuş olup, amatör şubelerde bugüne kadar fair-play ruhuyla ve başarıyla müsabakalara katılarak, gerek il, gerekse de ulusal bazda çeşitli başarılar kazanarak, değişik branş ve kategorilerde milli takımlara sporcu vermiş ve ülke sporunun da gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır.

Futbol, basketbol, voleybol, boks, halk oyunları ve son olarak da oturarak voleybol (engelli sporcular) gibi branşlarda yaklaşık 480 faal lisanslı sporcuyu bünyesinde barındıran kulübümüz,  çeşitli yeni branşlar içinde çalışmalar yürütmektedir.

ikinci

Kulübümüz halen futbol branşında; Kadınlar Liginde 2006-2007 sezonundan bu yana mücadelesini sürdürmektedir. Futbol A-Takımımız Bölgesel Amatör Lig 6. grupta mücadele etmektedir. Yine futbolda U-12-13-14-15-16-17-19 kategorilerinde mücadele etmekte olup, yeni sezonda Akademi Liginde yer alacaktır.

Voleybol ve basketbol branşlarında, küçükler-yıldızlar ve gençler kategorilerinde mücadelemiz sürmektedir.

Boks branşında da yıldız ve gençler liglerinde müsabakalara katılmaktayız. 

Kulübümüzün elde ettiği başlıca başarılar ve milli takımlar düzeyinde verdiği sporcular aşağıda sıralanmıştır.

ucuncu

FUTBOL

-Kadınlar futbol 2.Ligi 2010-2011 sezonu play-off şampiyonu olarak 1.lige yükselmiştir.

-Kadınlar futbol 1.ligi 2011-2012 sezonu Türkiye 2.'si.

-Kadınlar  2012-2013 sezonu Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu

-Kadınlar 2012-2013 sezonu Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu

-Kadınlar 2013-2014 sezonu Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu

-Kadınlar 2013-2014 sezonu Genç Kızlar Türkiye 4.'lüğü

dorduncu

BASKETBOL

2013-2014 sezonu Küçük Bayanlar Türkiye 8.'liği

2013-2014 sezonu Yıldız Kızlar Batı Karadeniz Bölge 2.'liği

2013-2014 sezonu Küçük Erkekler Anadolu 6.'liği

2013-2014 sezonu Küçük Erkekler Batı Karadeniz Şampiyonu

2012-2013 sezonu Küçük Kızlar Batı Karadeniz ve Anadolu Şampiyonu, Türkiye 10.'su

2012-2013 sezonu Yıldız Kızlar Batı Karadeniz 2.'si

2012-2013 sezonu Küçük Erkekler Batı Karadeniz 1.'si Anadolu 3.'sü

VOLEYBOL

Gençler kategorisinde Zonguldak il 2.'liği

Küçükler kategorisinde Zonguldak il 1.'liği

Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Grup 3.'lüğü

Küçükler Türkiye Şampiyonası Grup 4.'lüğü

geleceginyildiz genctaraflarimiz

MİLLİ SPORCULARIMIZ

1.Ebru TOPÇU ( 2012 U-19 Avrupa Şampiyonası, 2012 Uluslarası Kuban Spring Turnuvası, Avrupa ve Dünya Şampiyonası Elemeleri)

2-Elif DENİZ ( 2012 U-19 Avrupa Şampiyonası, 2012 Uluslarası Kuban Spring Turnuvası, Avrupa ve Dünya Şampiyonası Elemeleri)

3-Berna YENİÇERİ ( 2012 Uluslarası Kuban Spring Turnuvası, Avrupa ve Dünya Şampiyonası Elemeleri)

4-Gökçem Elmira CAN (2012 U-19 Avrupa Şampiyonası, 2012 Uluslarası Kuban Spring Turnuvası, Avrupa ve Dünya Şampiyonası Elemeleri)

5-Başak İÇİNÖZBEBEK (2012 Uluslarası Kuban Spring Turnuvası, Avrupa ve Dünya Şampiyonası Elemeleri)

6-Büşra Eda ACAR (2012 Uluslarası Kuban Spring Turnuvası, Avrupa ve Dünya Şampiyonası Elemeleri)

7-Ece TÜRKOĞLU ( Gençler Avrupa Şampiyonası Elemeleri)

8-Tuğçe ÜZMEZ (Gençler Avrupa Şampiyonası Elemeleri)

9-Derya ARHAN (Gençler Avrupa Şampiyonası Elemeleri)

10-Rabia CİVAN (Gençler Avrupa Şampiyonası Elemeleri

11-Damla BOZYEL (Gençler Avrupa Şampiyonası Elemeleri)

12-Buket Süheyla CUMALI (Gençler Avrupa Şampiyonası Elemeleri

13-Nazmiye ÖZSOY (Milli Takımlar U-12 ve U-19 Elit Kamp)

14-Zeynep E. KOYUN (Milli Takımlar U-12 ve U-19 Elit Kamp)

15-Ceren ALKAYA (Milli Takımlar U-12 ve U-19 Elit Kamp)

16-Funda AYDINALP (Milli Takımlar U-12 ve U-19 Elit Kamp)

17-Selin TÜRKOĞLU (Milli Takımlar U-12 ve U-19 Elit Kamp)

18-Büşra ATALAY (Milli Takımlar U-12 ve U-19 Elit Kamp)

Not: Bu sporcuların tamamı kulübümüz altyapısında yetişmiş ve bu kategorilere yükselmiştir.

yonetimyeni

iletisimbilgileri

YanIletisimY1

Kurum Hakkında

Etkinlik Takvimi

Sağanak

5°C

Kdz. Ereğli

Sağanak

Nem: 78%

Rüzgar: 57.93 km/h

  • 17 Ocak 2018

    Rain 13°C 5°C

  • 18 Ocak 2018

    Sağanak 7°C 3°C

Yukarı Çık