Ağustos Ve Eylül Aylarına Belediye Hizmetleri Damga Vurdu

Hizmetlerine büyük bir hızla devam eden Kdz. Ereğli Belediyesi, Ağustos ve Eylül aylarında kentin bir çok noktasında önemli yatırımları hayata geçirdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Ağustos ve Eylül aylarında yaptığı hizmetlerin ve gerçekleşen ziyaretlerin özeti şöyle:

ENGELLİLERE ÖZEL HİZMET

Kdz. Ereğli Belediyesi pandemi döneminde kentteki engelli bireyler ile beraberindeki aileleri için özel bir uygulama başlattı. Engelli Hizmet Aracı, sahil gezisi, kafeler, plaj, mesire alanları gibi sosyal etkinlikler için engelli bireylerin hizmetinde… Hizmet, büyük talep gördü. Engelli Hizmet Aracı, engelli bireylerin hastane randevuları için servisini de ayrıca sürdürüyor.

KDZ. EREĞLİ’DE 66 NOKTA, ACİL TOPLANMA ALANI OLDU

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, herhangi bir deprem ya da benzeri afet anında 31 mahallede 66 noktayı toplanma alanı olarak belirledi. İtfaiye Müdürlüğü ayrıca ‘Temel Deprem Bilgisi’ kitapçığı hazırlayarak dağıtımına başladı.

İLAVE SU ŞEBEKESİ HATLARI YAPILIYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi artan nüfus ve yapılaşmaya paralel olarak gelecek yıllarda su hatlarında bir sıkıntı yaşanmaması için ihtiyaç duyulan mahallelerde ilave su şebekesi hattı yapımına başladı. Belediye ekipleri, Kestaneci Mahallesi Merkez Sokak’ta 320 metre uzunluğunda, içme suyu şebeke hattı yaptı. İlave su şebekesi hatlarına ihtiyaç duyulan noktalarda devam edilecek. Ekipler, Fen İşleri Müdürlüğü’nün sahil bandında yaptığı asfalt çalışmasına paralel olarak kanalizasyon bacaları ile yağmursuyu ızgaralarını yükseltme çalışmalarına da devam ediyor. Bu kapsamda gerekli görülen ızgaralar ve bacalar, yolun eğimine göre uygun bölgelere kaydırılarak büyütüldü.

SUDAKİ KOKUYA KARŞI ARITMA TESİSİNDE EK ÖNLEMLER ALINDI

Kızılcapınar Barajı’nda kurak havalar nedeniyle su seviyesinin 8 metre düşmesi, şebeke sularını da etkiledi. Bazı bölgelerde sularda oluşan kokuyu gidermek için Kdz. Ereğli Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri çalışmalarını sürdürüyor. Bursa’dan gelen mühendisler, Arıtma Tesisi’nde gerekli analizleri yaptı, sorunun su seviyesinin düşmesi ve mevsim geçişlerinden kaynaklandığı saptandı, ek önlemler devreye alındı.

POSBIYIK, KDZ. EREĞLİ’NİN SUYUNU KORUMA ALTINA ALDI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kızılcapınar Barajı bölgesine giderek halkın içme suyunu karşılayan hattın başındaki vantuza kilit vurdu, koruma altına aldırdı. ‘Birilerinin enerji üretmek için su alıp almaması bizi ilgilendirmiyor’ diyen Posbıyık, “Bizi sadece Ereğli halkının içme suyu ve sağlığı ilgilendiriyor. Onun için de önlemlerimizin tümünü alıyoruz” dedi.

15 BİN TON ASFALT DÖKÜLÜYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi asfalt çalışmalarına Eylül ayında başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Ereğli halkına hayırlı olsun” dedi.

Başkan Posbıyık, önceliğin, asfalta acil ihtiyaç duyulan yerlere verildiğini ifade ederek şunları söyledi: “Ereğli’de bu sene 15 bin ton civarında asfalt dökeceğiz. Aciliyet gerektiren belirli yerleri tespit ettik. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, çok arızalı olan, çukur olan yerlerin tespitleri yapıldı, asfaltları dökülüyor. Planlama kapsamında 70 bin metrekare emisyon asfalt dökeceğiz. Ereğli Belediyesi her türlü fedakarlığı yapıp hem sıcak asfalt hem emisyon asfalt çalışması yapıyor. Çalışmalar Ereğli’mizi bir kat daha rahatlatacak ve güzelleştirecek.”

HALK OTOBÜSLERİNDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ…

Kdz. Ereğli Belediyesi denetimindeki Çilek Özel Halk Otobüslerinde temassız kredi kartı ile ödeme dönemi başladı. Özel halk otobüsleri dezenfekte edildi.

YAZ SEZONU BİTTİ, PLAJLAR YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kdz. Ereğli Belediyesi Sevgi ve Barış plajları yaz sezonunun sona ermesi nedeniyle kapandı. Sevgi, Barış, Dostluk Plajı ve Mesire Alanı Koordinatörü Namık Şahin, verilen hizmetlerden halkın memnun kaldığını ve yoğun talep gördüğünü belirterek, plaj ve mesire alanı bölgesinde 12 cankurtaran, 4 sağlık personeli, 3 sorumlu personel, 1 zabıta, 12 güvenlik personeli, 13 temizlik ve park bahçe personeli, 4 bot, bir jetski ile hizmet verdiklerini söyledi.

ATA TOHUMU PROJESİ’NDE MISIR HASADI YAPILDI

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin ata tohumlarını korumak, geliştirmek ve üretimini yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı proje büyük hızla devam ediyor. Delihakkı bölgesindeki üretim alanında mısır hasadı yapıldı. Mısırlar ayıklanarak tohuma ayrıldı. Projeyi yürüten ekip, mısırın ilk örneklerini, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a getirdi.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ ÇİÇEK ÜRETİMİNİ ARTIRIYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin sağlıklı tarımı desteklemek, yerel tohumu korumak, çoğaltmak, halka dağıtmak ve gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarına başladığı Ata Tohumu projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, aynı bölgede çiçek üretimi de artırılıyor. Bu amaçla Sarıkokmaz Mahallesi’ndeki belediyeye ait çiçek serası Delihkakkı’daki tesislere taşındı. Hedef; bir yandan ata tohumu üretimini daha geniş alanlara taşırken, diğer taraftan da çiçek üretimini artırmak.


İŞÇİLERİN İŞVEREN İKRAMİYELERİ ÖDENDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 94 işçinin işveren ikramiyeleri ödendi. Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 94 işçinin toplu sözleşmeden doğan 402 bin 500TL tutarındaki işveren ikramiyeleri banka hesaplarına yatırıldı.

MOTOSİKLETLERE 5 NOKTADA ÜCRETSİZ OTOPARK ALANI

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla motosiklet sürücülerinin yaşadığı park sorunu çözüldü. Kdz. Ereğli Belediyesi şehir merkezinde 5 noktada ücretsiz motosiklet park alanı düzenledi.

GÖKTEPE MAHALLESİ’NE BAĞLANTI YOLU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Göktepe Mahallesi’ni ziyaret etti. Yapılan hizmetleri yerinde inceleyen Başkan Posbıyık, “Göktepe – Hamzafakılı arası 2 kilometrelik bağlantı yolu hayırlı olsun” dedi. Mahalle Muhtarı Mustafa Atmış ve mahalle sakinleri yapılan hizmetler için Başkan Posbıyık’a teşekkür etti.

HAMZAFAKILI’DA PARKE ÇALIŞMALARI VE İSTİNAT DUVARI

Hamzafakılı Mahallesi’ni ziyaret eden Posbıyık, “İstinat duvarı, parke çalışmaları ve su kanalizasyon işleri devam ediyor. Göktepe bağlantı yolu ile direk denize ulaşabileceksiniz. Mahallelerimizin eksikliklerini gidereceğiz” dedi. Mahalle Muhtarı İsmail Altıay ve mahalle sakinleri yapılan hizmetler için teşekkür etti.

TOPÇALI MAHALLESİ’NDE ÖNEMLİ MESAJLAR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Topçalı Mahallesi’ndeki çalışmaları inceledi. Vatandaşların coşkuyla karşıladığı Posbıyık, ilçe gündemine ilişkin önemli mesajlar verdi. ‘Yerel yönetimlere siyaseti sokmayalım’ çağrısında bulunan Posbıyık, “Zonguldak’a gelen yatırımlar Ereğli’ye gelmiyor. Gelin Ereğli sevdasında birleşelim” dedi. Topçalı Mahalle Muhtarı Hasan Aksoy ve mahalle sakinleri çevre yolunun açılması nedeniyle sevinçlerini dile getirdiler.

BÖLÜCEK MAHALLESİ’NE MENFEZ

Posbıyık, Bölücek Mahallesi’ni ziyaret etti, “Sel baskınlarına karşı 120 metre menfez yapıyoruz, üzeri yol olacak. Ayrıca öğrencilerin okula giderken ihtiyaç duydukları 2 kilometre yaya kaldırımının 700 metresini bitirdik” dedi. Mahalle Muhtarı İsmail Şişman ve vatandaşlar hizmetler nedeniyle teşekkür ettiler.

VALİ TUTULMAZ’DAN BAŞKAN POSBIYIK’A İADE-İ ZİYARET

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, beraberinde Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade- i ziyarette bulundu. Başkan Posbıyık, Vali Tutulmaz’a Kdz. Ereğli Belediyesi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.

CHP MİLLETVEKİLLERİ BAŞKAN POSBIYIK’I ZİYARET ETTİ

CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz, beraberlerinde CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul ile birlikte Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı, başkanlık makamında ziyaret etti.
Ziyarette, ilçe gündemine ilişkin bilgi alış verişinde bulunuldu. Başkan Posbıyık, Milletvekillerini Ereğli’nin yaşadığı sorunlar ve yapılması gereken çalışmalar konusunda bilgilendirdi.

DOSTLUK MESİRE ALANI ARTIK DAHA GÜZEL

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halkın yoğun ilgisini gören Dostluk Mesire alanında yapılan çalışmaları denetledi. Otopark alanının asfaltlanarak tozdan kurtulduğunu söyleyen Posbıyık, “Önümüzdeki yaz aylarında buralarda inanılmaz değişimler yapacağız, gözlerinize inanamayacaksınız. Sevgi, Barış Plajları ile Dostluk mesire alanının artık İstanbul, Ankara, Adapazarı ve Düzce gibi yerlerden günlük aboneleri oluşmaya başladı” dedi.

HALK KAFE’DE GERİ SAYIM BAŞLADI

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin işletmeciliğinde yaz, kış halka hizmet verecek olan, ucuzluğu, kaliteli hizmeti ve modern tarzıyla diğer kafelere de örnek olacak olan Halk Kafe yakında açılıyor. Başkan Halil Posbıyık, “Çalışmalarda sona geldik. İç tefrişat malzemeleri alındı. Kısa sürede Halk Kafe’yi açıyoruz” dedi.

KEPEZ YOLUNA SİNYALİZASYON

Başkan Posbıyık, Kepez Mahallesi Siteler bölgesinde devam eden sinyalizasyon sistemi çalışmasını denetledi. Sistemin devreye girmesiyle bu yoldaki en büyük sorun çözülüyor.

CEHENNEMAĞZI OTOPARKI TURİSTLERİN PARK SORUNUNU ÇÖZECEK

Belediye Başkanı Posbıyık, Cehennemağzı Mağaraları’nı görmek için gelen turistlerin yaşadığı otopark sorununu ortadan kaldırmak için başlattıkları çalışmaları denetledi. Aynı bölgede dere ıslahı da yaptıklarını belirten Posbıyık, şunları söyledi: “Cehennemağzı Mağaraları Herkül’ün ziyaret ettiği, Argonot seferlerini yaptığı, üç başlı köpek Kerberos’u yakalayıp kralın önüne getirdiği çok önemli tarihi bir mevki. Buraya Türkiye’nin her tarafından hatta yurt dışından turistler geliyor. Turist otobüsleri park edecek alan bulamıyordu. Gerekli izinleri aldık, istinat duvarı yapıyoruz. Üzerini asfaltlayacağız, gelen otobüsler için otopark yapacağız. Turizme katkısı olacağına inanıyorum.”

YEPYENİ BİR AKM GELİYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Atatürk Kültür Merkezi’nde yürütülen tadilat çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. Buna göre, AKM’de çok amaçlı salonlar düzenleniyor. Bazı iç duvarlar yıkılarak mekanlar genişletiliyor. Büyük salon tümüyle yenileniyor.

SANAT SOKAĞI ÇEKİM MERKEZİ OLUYOR

Kdz.Ereğli’nin sahil şeridinde yer alan Sanat Sokağı her geçen çeşitleniyor, çekim merkezi haline geliyor. Belediye’nin Cumhuriyet Halk Evleri’nde kurduğu seramik ve cam atölyeleri ile sepet kursu meyvelerini vermeye başladı. Sanat Sokağı’na açılan üç yeni ahşap kulübede, bu atölyelerde üretilen ürünler için satış imkanı getirildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Sanat Sokağı’nı ziyaret etti, sanatçılarla bir araya gelerek, sohbet etti.

EREĞLİ’YE HEDİYE İKİ ÇELİK HEYKEL

İş insanı, heykeltıraş Mehmet Gazioğlu, kentin simgesi olan sarı ve yeşil renklerde 2 çelik heykeli, Kdz. Ereğli halkına armağan etti. Çilek Kafe parkında heykellerin açılış töreni yapıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, iş hayatının zorlu koşullarıyla uğraşırken aynı zamanda sanatçı olmanın ne kadar zor ve kıymetli olduğunu vurgulayarak “Genç nesiller için ufuk acıcı olacağına inandığım bu çalışmanın iş dünyasına da örnek olmasını diliyorum” dedi.

PAZAR YERLERİNDE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi, Zonguldak İl Pandemi Koordinasyon Kurulu kararları doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Yoğunluğun yaşandığı merkez ve semt pazarlarında zabıta ekiplerince vatandaşların ateşleri ölçülüyor, maskesiz kişiler pazara alınmıyor. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de halkın ortak kullanım alanları ile kamu kurumlarında dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

KOMUTAN UYAR’DAN VEDA ZİYARETİ

Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevine tayin olan Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, Kdz. Ereğli Belediyesi’ne veda ziyaretinde bulundu.

THK’DAN POSBIYIK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Türk Hava Kurumu (THK) Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik ve yönetimini kabul etti.
THK Başkanı Abdullah Hasçelik ve yönetimi, Başkan Posbıyık’a Kurban Bayramı’nda verdiği katkı ve destekleri için teşekkür ederek plaket sundu.

POSBIYIK, PERSONELİ DENETLEDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyede personeli denetledi. Çalışanların ve daire müdürlerinin odalarına tek tek giden Posbıyık, disiplinli ve planlı çalışmanın önemini vurguladı. Posbıyık, personele ‘Vatandaşa iyi davranın, taleplerinin çözümü için yardımcı olun’ talimatı verdi.

ANADOLU BASINI, KDZ. EREĞLİ’DEYDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi, Anadolu’nun değişik illerinden gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu başkanlarını ağırladı.
TGF Başkanı Yılmaz Karaca, Zonguldak TGF Cemiyet Başkanı Derya Akbıyık ve Türkiye’nin değişik illerinden çok sayıda gazeteci, TGF Basın Vakfı toplantısı için geldikleri Zonguldak’ta ilk olarak Kdz. Ereğli’yi gezdiler. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, daha önce Zonguldak Milletvekillerine yaptığı çağrıyı akşam yemeğinde ağırladığı gazetecilere de yaptı; “Alemdar’ın 100. yılında İstiklal Madalyası istiyoruz. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz” dedi. TGF Başkanı Yılmaz Karaca da, “Gezdik, gördük. Kdz. Ereğli İl olmalıdır” açıklamasında bulundu.


KDZ. EREĞLİLİ GURBETÇİLERDEN POSBIYIK’A ZİYARET

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Avrupa’da örgütlenme çalışmalarını tamamlayan Avrupa Kdz. Ereğlililer Derneği yönetimini ve üyeleri başkanlık makamında misafir etti. Avrupa Kdz.Ereğliler Derneği Başkanı İsmail Aydın, derneğin onursal başkanı olarak Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı seçtiklerini açıkladı.
Başkan Posbıyık “Bu yıl pandemiden dolayı gurbetçiler gecemizi yapamadık. Ancak önümüzdeki yıl inşallah geniş bir katılımla yapmayı planlıyoruz” dedi.

FINDIK ÜRETİCİLERİ BELEDİYE’DEYDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Batı Karadeniz Bölgesi Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimini başkanlık makamında misafir etti.

KOMUTAN GÜN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı görevine atanan Tuğamiral Taner Gün’e ‘Hoş geldiniz’ ziyaretinde bulundu. Komutanlık özel defterini de imzalayan Başkan Posbıyık, Gün’e yeni görevinde başarılar diledi.

POSBIYIK, İŞ DÜNYASI TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, TSO’nun Meclis toplantısına katılarak iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi, kent gündemine ilişkin istişarelerde bulundu. Posbıyık, “OYAK’ın oyalamaktan başka işi yok. Bütün davaları, burada Özel Endüstri Bölgesi ilan etmek. Bunun için de bizi çok ses çıkartmasın, yaramazlık yapmasın diye oyalıyorlar. Söylediklerinin hepsi de yalan çıkıyor maalesef” dedi.

AMİRAL GÜN’DEN BAŞKAN POSBIYIK’A İADE-İ ZİYARET

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade- i ziyarette bulundu.

DERNEKLERDEN POSBIYIK’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Zonguldak Maden Şehitleri Derneği, LÖSEV İl Temsilciliği, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği ve Kdz. Ereğli Türkiye Harp Malulü, Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanları, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret ederek dernek evlerinin yaptığı hizmetlere verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

MHP’DEN POSBIYIK’A ZİYARET

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ilçe kongresini gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve yönetimini ağırladı. MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk kongre sonrası oluşan yönetim kurulunu Başkan Posbıyık’a tanıttı. Ziyarette ilçe gündemine ilişkin konular ele alındı. Başkan Posbıyık MHP yönetimine yeni görevinde başarılar diledi.

ZABITA 194 YAŞINDA

Posbıyık, 1-7 Eylül tarihlerinde kutlanan zabıta haftası dolayısıyla Zabıta Müdürlüğü personeliyle bir araya geldi. Ekibi kutlayan Başkan Posbıyık, personele “Güler yüzlü ve disiplinli olun” mesajı verdi.

İTFAİYE 306 YAŞINDA

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, teşkilatın kuruluşunun 306’ncı yılını ve İtfaiye Haftası’nı kutladı. İtfaiye 62 personelle, 3 belde, 93 köy ve şehir merkeziyle birlikte 200 bin nüfusa hizmet veriyor.

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NE, TKB’DEN ‘BAŞARILI PROJE’ ÖDÜLÜ

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin de üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği’nin ‘2019 yılı Tarihsel ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme’ yarışması sonuçlandı. 6 kategoride yapılan ve 67 belediyenin 39 proje ile katıldığı yarışma sonunda 4 proje ile yarışmaya katılan Kdz. Ereğli Belediyesi’ne ‘Başarılı Proje’ ödülü verildi.

OKUL BAHÇELERİ YIKANIP TEMİZLENİYOR

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kent genelinde okul bahçelerinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitimin devam ettiği dönemde çalışmalarını yüz yüze eğitim programına göre planlayan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, okul bahçelerini yıkayıp çevresindeki otları tırpan ediyor. Ekipler son olarak Turgut Reis, Kayabaşı Alemdar ve Gazi İlkokulu bahçesindeki çalışmalarını tamamladı.

Posbıyık Eylül ayı Meclis toplantısında yapılan hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi:

YENİ KÜLTÜR MERKEZİ İHALE AŞAMASINDA; Eski belediye binasının yerine yapılacak kültür merkezinin projeleri bitti. Sadece tabanda bir jeneratör meselesi vardı. Son aşamaya geldi. Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan geçtiği için zor bir olay. 5 yıl bu işi yapmamışlar. Biz 5 yıl sonra Anıtlar Yüksek Kurulu’nu ikna ederek projenin onayını aldık. Büyük bir kültür merkezi yapacağız. Bunun parası dahil herşeyi hazır.

SPOR PARKI YANINA LOKANTA: Erdemir Genel Müdürlüğü’nün yanında büyük bir restoran yapmaya çalışıyoruz. Projeleri bitti, ihale aşamasına geldi. 400 metrekare civarında taban alanı var. Terasıyla birlikte deniz kenarında enfes bir yeri yine halkın kullanımına açmak istiyoruz.

TUNALI HİLMİ HEYKELİ TAMAM: Tunalı Hilmi helkelini yaptırıyoruz. Ereğli için çok büyük bir önemi var. Burada öncülük yapmış bir büyüğümüz. Sivil kuvvetlerle birlikte örgütlenmeyi gerçekleştirmiş. Daha sonra kaymakamlık yapmış. Ankara milletvekili olmuş, onun heykelini hazırlattırıyoruz.

DENİZ KIZI HEYKELİ YAPILIYOR: Bir de Ereğli’de bir masal anlatılır. Deniz kızı masalı… Ressam Osman Zeki Oral’ın evinin orada bir kuyu vardır. Oradan denizkızı çıktığı rivayet edilir. O kuyunun üstüne de bir deniz kızı heykeli koyacağız. Turistleri gezdirmek için nokta yerler yaptırmaya çalışıyoruz.

2 BİN KİŞİLİM İSTİHDAM YARATACAK 2 BÜYÜK FİRMA EREĞLİ’YE GELİYOR: İş insanlarını davet ediyor, Ereğli’yi tanıtıyor, yatırım ortamını sağlamak için Kaymakamımızla birlikte elbirliğiyle gayret gösteriyoruz. Gengroup ve Copa firmalarının yatırımlarıyla Ereğli’mize 2 bin kişilik yeni istihdam imkanı doğacak.

yangorselyeni

Diğer Haberler

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Yukarı Çık