21. Kdz. Ereğli Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür Ve Sanat Festivali Programı

      ucuncugunnnnnn

 

5 Temmuz 2019 CUMA


10:00   Kahvaltı ve Basın Açıklaması
           Sevgi, Barış, Dostluk Slogan Yarışması
           Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği
           Arnavutluk Halk Dansları Gösterisi
           Yer: Cam Kafe
           (5-6-7 Temmuz)


10:30    Killi Eller Seramik/Çömlek Canlı Performans Ve Sergisi
             Aylin Dönmez-Ayşe Hindistan-Emine Karademirci
            Yer: Abdi İpekçi Sergi Salonu
            (5-6-7 Temmuz)

10:40    30 Gün, 39 Şehir, 10 Bin Km
             Sokak Hayvanları Adına MotorumlaTürkiye Yollarında
             Projesinin Startı
             Barış BAHADIR
             Yer: Eski Belediye Binası Önü


10.45    Cumhuriyet Tırı Açılışı ve Tanıtımı
             Bilinmeyen Atatürk Resimleri Resim Sergisi
            Atatürkçü Düşünce Derneği
            Yer: Emniyet Karşısı
            (5-6-7 Temmuz)


11:00   Bulgaristan Halk Dansları Gösterisi
           ÖzbaşakçıAçık Hava Resim Sergisi
           Vasfiye BOSTAN
           Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi Yanı
           (5-6-7 Temmuz)

           Gemi Maketleri Sergisi
           Vahit UĞURLU
           Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi
           (5-6-7 Temmuz)

           Gemi Modeli Maketleri Sergisi
           Kamil KORALP
           Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi
           (5-6-7 Temmuz)

11:00   Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası
            Kdz.Ereğli Satranç Spor Kulübü/İletişim: 0543 689 43 70
            Yer:Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı
            Sosyal Tesisleri
            (5-6-7 Temmuz)

11:00   Çocuk Tiyatro Oyunu
            Sevimli Tavşanlar / Çan Tiyatrosu
            Yer: AKM Sinema Salonu


11:30   Festival Stantları Açılışı
            Yer: Gazi Alemdar Müze Gemisi Yanı


12:30     Kan Bağışı ve İlik Tarama
             Lösev Standı
             Kızılay- Lösev-Kdz. Ereğli Belediyesi
             Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı
             (5-6-7 Temmuz)

13:30     Seramik Heykel Canlı Performans
             TED Koleji-Nevin TONGU
             Yer: Yalı Caddesi
             (5-6-7 Temmuz)

13:45     Kdz. Ereğli2. Sevgi Barış Dostluk Resim Çalıştayıve
             Sokak Sanatçıları Canlı Performans
             Koordinatör: Adnan Turan
             Yer: Yalı Caddesive Ruhi Cöbekoğlu Köprüsü

14:00     Köpük Show ve Animasyon Gösterileri
             DJ PERFORMANS
Yer:       Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı
            (14:00-16:00 Saatleri Arasında)
            (5-6-7 Temmuz)

14:30     Geleneksel El Sanatları Günleri Stantları ve Sergisi
              Moldova Halk Dansları Gösterisi
             Yer: Sahil Bandı
             (4-5-6-7 Temmuz)

14:45     Yeniden Sevgi Barış Dostluk Resim Sergisi
              Kdz. Ereğli Sanat Kurumu Derneği
              Ressam Memnune AKYÜZ
             Yer: Osman Zeki Oral Resim Sergisi
             (5-6-7 Temmuz)

             Ereğli’de Güneşin Sarısı, Denizin Mavisi,
             Ormanın Yeşili ve Ağacın Büyüsü Sergisi
             Hamit Oktay FENNİBAY
             Yer: Vedat Can Sergi Salonu
             (5-6-7 Temmuz)

15:00     Sahil-Çınaraltı Fotoğrafları Sokak Sergisi
              ERFEN Foto Kulüp
              Kdz. Ereğli İbrahim Suheyla İzmirli Fen Lisesi
             Yer: Bozhane Çilek Kafe
             (5-6-7 Temmuz)

15:30       Off – Road Araçları Tanıtımı
               Kdz.Ereğli- Alaplı Off Road Grubu
                Moldova Halk Dansları Gösterisi
                Yer: Spor Parkı Yanı Çim Alan
                (5-6-7 Temmuz)

17: 00       KONSER
                 Sus ve Say Rock Grubu
                 Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları
                 Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi
                Hoyem Grubu
                Ekin Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları
                Makedonya
                Arnavutluk
                Bulgaristan
                Yer: Amfi Tiyatro

17:00        İmza Günü
                Ahmet Ümit
                Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

19.00        Festival Korteji
                 Yer: Jet Yol Ayrımı

20.00          Festival Açılış
                  Konuşmalar
                  Festival Meşalesinin Yakılması
                  Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları
                  Topluluğu
                  Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)
                 Halk Dansları Gösterisi
                 Yer: Anıt Önü Sahne


21.00         KONSER
                  Gülşen
                 Yer: Anıt Önü Sahne

22.30         KONSER
                  Volkan Konak
                 Yer: Anıt Önü Sahne

                 HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ


6 Temmuz 2019 CUMARTESİ

09:00         Tarihi ve Turistik Yerler Gezisi
                  Kdz.Ereğli Tarih Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneği
                 Alemdar Müze Gemisi, Kent Surları, Kdz. Ereğli Müzesi,
                  Rum Kilisesi, Kent Müzesi, Kaletepe, Cehenemağzı
                 Mağarası, Çeştepe)
                 Toplanma Yeri: Alemdar Gemisi Yanı

10.00          I. Ulusal Zonguldak Süs Tavukları Fuarı ve Görsel Etkinliği
                  Zonguldak Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği
                  Sırbistan Halk Dansları Gösterisi
                  Yer: İnönü Parkı
                  (10:00-19:00 Saatleri Arasında)

11:00          ‘Geçmişten Ereğli’ adlı Fotoğraf Sergisi
                   Kefsad
                   Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Müzesi
                   (5-6-7 Temmuz)

11:00           Optimist-Laser- Windsurf Yarışları
                    Yelken İhtisas Kulübü
                    Bulgaristan Halk Dansları Gösterisi
                   Yer: Yelken Kulüp Polisevi Yanı
                   (Saat 15:00 Yelkenli Teknelerin Sahil Korteji)
                   (Saat 17:30 Optimist-Laser- Windsurf Yarışları Ödül Töreni)


11:00          Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası
                   Kdz.Ereğli Satranç Spor Kulübü
                  Yer:Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı
                   Sosyal Tesisleri


11:00          Çocuk Tiyatro Oyunu
                   Çıtır ile Pıtır / Çan Tiyatrosu
                   Yer: AKM Sinema Salonu

13.00          Briç Turnuvası
                  Kdz.Ereğli Briç İhtisas Spor Kulübü
                  Yer: Yaşlılar Gençler Evi
                  (Saat 18:00 Briç Turnuvası Ödül Töreni)

13.00          Uçurtma Şenliği ve Yamaç Paraşütü
                  Çocuk Şenlikleri
                  Halk Dansları Gösterisi
                  Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)
                  Arnavutluk
                  Yer: Radar Tepe
                  (Not: Araçlarımız saat 12:30’da Anıt Önünden
                   hareket edecektir.)

                  (Saat 13:00’ten itibaren yamaç paraşütü pilotu eşliğinde
                  ücretsiz tandemuçuşu yapılacaktır.)

14:00          İmza Günü
                   Hatice EROL
                   Ramazan BAŞÇİÇEK
                   Yasin ÇİÇEK
                   Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

14:00           Semah Gösterisi
                    Alevi Kültür Derneği
                    Yer: Tatoğlu Kültür Merkezi

14:00           Köpük Show ve Animasyon Gösterileri
                    DJ PERFORMANS
Yer:              Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı
                    (14:00-16:00 Saatleri Arasında)


16.00            KONSER
                    Trio Opal
                    (İspanya ve Fransa’dan Seçme Ezgiler)
                     Bige Bediz KINIKLI (Viyola)
                    A.N.Nihan TURNAGÖL (MezzoSoprano)
                    GulmiraTOKOMBAEVA (Piyano)
                    Robert SEIDEL (Piyano)
                    Yer: Cehennemağzı Mağarası

16:30             “CAN YOU PLAY WITH ME”
                      Gezegenler Kulesi Oyunu
                      Pestilci Ortaokulu
                      Yer: Amfi Tiyatro

16:30              Sevgi Barış Dostluk Futbol Maçı
                       Türkiye Veteran Şöhretler Futbol Karması Takımı –
                       Kdz. Ereğli Masterler Karması
                       Yer: Şehit Vefa Karakurdu Stadı

17:00              İmza Günü
                      Sinan AKYÜZ
                      Işık ÖĞÜTÇÜ
                      Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

17.00               Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları
                       Büyükçekmece Belediyesi Altınköprü Halk Dansları
                       Topluluğu -Ankara Hoyem Grubu-Moldova
                       Makedonya- Sırbistan
                       Yer: Amfi Tiyatro

18:00               KONSER
                        BÖCEEEEK Pop Grubu
                       Erdemir Musiki ve Folklor Derneği
                       Yer: Amfi Tiyatro

19:00               Spor ve Dans Gösterisi
                        Zumba-Zumba Kids-Caporia- Hip Hop
                        Elif Koç FitnessStudio
                        Yer: Amfi Tiyatro

20:00               İmza Günü
                        Şafak PALA
                        Özcan YETGİN
                        Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı
21:00               KONSER
                        Hadise
                       Yer: Anıt Önü Sahne

22:30               KONSER
                        Murat BOZ
                        Yer: Anıt Önü Sahne

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

7 Temmuz 2019 PAZAR


09:30              Doğa Yürüyüşü
                       Ölüce Deniz Feneri
                       Balı Su Kemerleri
                       ERİDAK
                      Toplanma Yeri: Amfi Tiyatro Önü
                      (Not: Toplanma saati 09:00)


10:00               Kandilli Endüstri Mirası ve Derinlere Yolculuk Gezisi
                        Kandilli Varagel Bölgesi Doğa Yürüyüşü
                        Kandilli Kültür Derneği
                       Toplanma Yeri: Eski Belediye Binası Önü
                      (Not: Toplanma saati09:30)

11.00               Kdz. Ereğli Ulusal Satranç Turnuvası
                       Kdz.Ereğli Satranç Spor Kulübü
                       (Saat 18.00 Kdz. Ereğli Satranç Turnuvası Ödül Töreni)
                       Yer: Kdz. Ereğli Doğa Koleji-Orçun Çataklı
                       Sosyal Tesisleri

11:00               Çocuk Tiyatro Oyunu
                        Masal Masal İçinde / Çan Tiyatrosu
                        Yer: AKM Sinema Salonu

13:00                Piknik
                         Uluslararası Halk Dansları
                         Bulgaristan, Moldova, Sırbistan
                         Unutulmuş Geleneksel Oyunlar
                         Çocuk Şenlikleri
                        Gezegenler Kulesi Oyunu-Pestilci Ortaokulu
                         Yer: Eski Kantar Alanı-Kdz. Ereğli Belediyesi Mesire Alanı

14:00                Köpük Show ve Animasyon Gösterileri
                          DJ PERFORMANS
                         Flyboard Gösterisi
                         Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Plajı
                         (14:00-16:00 Saatleri Arasında)

14:00                İmza Günü
                         Hatice EROL
                         Gülşen KILIÇARSLAN
                         İlknur IŞIK
                         Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

14:00                Halk Müziği Konseri
                         Lal Sanat Kültür ve Sanat Merkezi
                         Yer: Amfi Tiyatro

15:00                 Halk Müziği Konseri
                         Cem Kültür Sanat Derneği
                          Yer: Amfi Tiyatro

16:00                TangoNEVA
                         Tango Dans Gösterisi ve Müzik Dinletisi
                         Yer: Cehennemağzı Mağarası

17:00                 Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları
                         Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları
                         Ergoshoyder
                         Makedonya
                         Sırbistan
                         Kabartay Balkar Cumhuriyeti (Rusya Federasyonu)
                         Arnavutluk
                         Bulgaristan
                         Moldova
                          Yer: Amfi Tiyatro

17:30                 İmza Günü
                          Saygı ÖZTÜRK
                          Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

18:00                KONSER
                        Steelist Müzik Grubu
                         Türkçe Pop 80’ler 90’lar
                        Yer: Amfi Tiyatro

18:00                Park Çim Volley Etkinliği
                        Yer: Süs Havuzu Yanı Çim Alan

19:00                Oturarak Voleybol (Paravolley) Gösterisi
                         Türkiye Milli Takımı
                         Yer: Süs Havuzu Yanı Çim Alan

19:30                 Flyboard Gösterisi
                          Yer: Amfi Tiyatro

20:00                  İmzaGünü
                           Özcan YETGİN
                           Şafak PALA
                          Yer: Sahil Bandı Sarıkamış Anıtı Alanı

21:00                   KONSER
                            Koray AVCI
                            Yer: Anıt Önü Sahne

22:15                    SEVGİ BARIŞ DOSTLUK ÖDÜL TÖRENİ
                             İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
                             Ekrem İMAMOĞLU


22:30                    KONSER
                             Yıldız TİLBE
                             Yer: Anıt Önü Sahne

                             HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ


DİP NOTLAR
28 Haziran-18 Temmuz Arası Heykel Sempozyumu Yapılacaktır.
Yer: Eski Terminal Alanı

2-7 Temmuz Arası Sahil Bandında Sokak Sanatçıları Gösterileri Olacak.
2-7 Temmuz Tarihleri Arasında Sıra Gecesi yapılacak
Yer: Süs Havuzu Alanı

4 Temmuz Perşembe Günü Geleneksel El Sanatları Stantlarının Açılışı Olacak.

4 Temmuz Perşembe Günü Saat 21:00 de Uluslararası Halk Dansları Gösterileri Olacak.
Yer: Anıt Önü Sahne


5-6 Temmuz Tarihlerinde Gyrocopterile 13:00-18:00 Saatleri Arasında Gün Boyu Uçuşlar Gerçekleşecektir. (Ücretsizdir.)
Yer: Sahil Bandı


5-6-7 Temmuz Tarihlerinde16:00-19:00Saatleri Arasında Uçan Balon ve Motorlu Yamaç Paraşütü Gösterisi Yapılacaktır.
Uçan Balon ile Ereğli’miziGökyüzünden İzlemeye Ne Dersiniz? (Ücretsizdir)
Yer: Sahil Bandı

6 Temmuz Cumartesi Günü Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İle Gönülden Hayvan Sevenler Derneği Tarafından Çınaraltı Mevkiinde, 13:00-18:00 Saatleri Arasında Kedi ve Köpeklerin Sahiplendirilmesi Yapılacaktır.
Festival Sunucusu Yavuz Seçkin

yangorselyeni

Etkinlik Takvimi

Yukarı Çık